Strona główna Towarzystwo Sympatyków Kromołowa Informacje Opłatkowe spotkanie – 10 grudzień 2013 r.

Opłatkowe spotkanie – 10 grudzień 2013 r.

W bieżącym roku Kromołów obchodzi jubileusz 820 lat. Z tej okazji w miejscowej szkole został ogłoszony konkurs p.t. „Najpiękniejsze zabytki Kromołowa”. Uczniowie klas młodszych z pomocą rodziców wykonali prace plastyczne – makiety, które na prośbę zarządu Towarzystwa Sympatyków Kromołowa zostały przeniesione do Pałacyku nad Wartą. Uczestnicy spotkania, którzy przybyli na świąteczny opłatkowy wieczór związany ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia mogli podziwiać makiety. Przedstawione prace wzbudziły zainteresowanie i zachwyt, podkreślano pomysłowość, wierność przedstawionych obiektów Kromołowa przy jednoczesnym urozmaiceniu zastosowanych materiałów.

Makiety zostały umieszczone na I piętrze w Pałacyku nad Wartą obok Biblioteki i pozostaną na okres zimowy. Zapraszamy mieszkańców Kromołowa do obejrzenia tej wystawy.

Spotkanie członków Towarzystwa rozpoczęło się wysłuchaniem kilku kolęd w wykonaniu kromołowskiej Orkiestry Dętej, złożeniem życzeń i łamaniem się opłatkiem, a także odśpiewaniem wspólnie kolęd jak „Cicha noc” i innych.

W ramach wspomnień zostały zaprezentowane zdjęcia Stefana Walęgi wykonane podczas letnich i jesiennych spacerów po okolicy. Urokliwy plener Józefowa – stawy z kwitnącymi nenufarami i grążelami mieliśmy na wyciągnięcie ręki. Prezentacja miała na celu przybliżenie piękna bliskich miejscowości i zachęcenia członków Towarzystwa do poznawania okolic Zawiercia.

Poza tym wyświetlone zostały zdjęcia z prażonek z lat: 2012 i 2013 zorganizowanych przez zarząd TSK w plenerze (na Krępie koło Ogrodzieńca) jako spotkania rozpoczynające działalność Towarzystwa po letniej przerwie.

Dla uczczenia jubileuszu 820 lat zaprezentowano członkom Towarzystwa medialne opracowanie (na płytce DVD) historii Kromołowa z podkładem muzycznym i komentarzem podkreślającym ważne wydarzenia oraz omawiającym zabytki naszej miejscowości.

Jednocześnie podano informację jak przebiegały obchody jubileuszu na przestrzeni roku:

  1. W dniu 11 sierpnia 2013 r. uroczysta msza w kościele parafialnym.
  2. W dniu 11 sierpnia 2013 r. w czasie Jarmarku Kromołowskiego.
  3. W dniach 24 i 25 października 2013 r. w miejscowej szkole w ramach „Dnia Regionalnego”, o czym można przeczytać na stronie www.gim13zawiercie.pl - 820 lat Kromołowa.
  4. W dniu 10 grudnia 2013 r. w siedzibie Towarzystwa Sympatyków Kromołowa. Jest to spotkanie kończące obchody jubileuszu.

Zdjęcia: Zbigniew Cholewka

 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template