Strona główna Kultura Ogłoszenia różne

Ogłoszenia różne

W hali sportowej I LO powstaje powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych

Wpisany przez Mariusz Golenia wtorek, 13 kwietnia 2021 16:25

Dobra informacja ze Starostwa Powiatowego we współpracy z I LO im. S.Żeromskiego, UM w Zawierciu, OSiR-em Zawiercie oraz Szpitalem Powiatowym. 

 

 

"Dziś otrzymaliśmy decyzję zatwierdzającą z Narodowego Funduszu Zdrowia, zezwalajacą na uruchomienie powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych.

Punkt zlokalizowany będzie w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego przy ul. Wojska Polskiego 55 w Zawierciu.

Obecnie trwa dostosowanie obiektu do nowej funkcji: powstanie m.in.  rejestracja i  cztery stanowiska do szczepień, co pozwoli na wykonywanie co najmniej 500 szczepień dziennie.  Prace przygotowawcze planujemy zakończyć do 19 kwietnia.

Jednostką samorządu terytorialnego tworzącą od postaw Punkt Szczepień Powszechnych jest Starostwo Powiatowe w Zawierciu. Przy organizacji wspierają nas dyrekcja i pracownicy ILO, Urząd Miejski w Zawierciu oraz OSiR Zawiercie. Zadanie realizował będzie Szpital Powiatowy w Zawierciu.

- Około 2 tygodnie temu otrzymałem telefon od mieszkanki Zawiercia, że oczekuje na szczepionkę, ma odpowiedni wiek, ale niestety jeszcze czeka, a bardzo chciałaby zaszczepić się. Przyczyny mogą być dwie, zbyt mało szczepionek, albo za mało, czy też niewydolność punktów szczepień. Kiedy przed Świętami Wielkanocnym podczas konferencji  Wojewoda Śląski zaproponował, aby samorządy tworzyły tzw. masowe punkty szczepień, ze względu na zwiększenie dostaw szczepionek, nie wahałem się ani sekundy. Jeżeli tylko możemy pomóc naszym mieszkańcom, tym którzy oczywiście tego chcą, to jak najbardziej trzeba to zrobić – mówi Starosta Zawierciański Gabriel Dors. - Chodzi o to, aby chętni nie musieli jeździć, jak mnie poinformowano, do Katowic czy Częstochowy. Sprawdzamy zasadność utworzenia takiego punktu w Szczekocinach i jeżeli znaleźliby się chętni, to jest taka możliwość."

 

wielkanocny bugs bunny w kromołowie

Wpisany przez Mariusz Golenia sobota, 27 marca 2021 08:04

     ARMIA JURAJSKICH SERC    

 

   ZAPRASZA DZIECI   

 

   NAD ŹRÓDŁA RZEKI WARTY   

 

   28.03.2021 r. - nd - około 10:45   

 

 

   

Ważne informacja dla mieszkańców ze Starostwa Powiatowego

Wpisany przez Mariusz Golenia czwartek, 18 marca 2021 17:09

      KOLEJNY KOMUNIKAT ul. Łośnicka i Filaretów  

 

Ważne informacje, daty dla mieszkańców dz. Kromołów w związku z przebudową dróg – Łośnickiej oraz Filaretów ze Starostwa Powiatowego.

 
Poniżej podajemy kolejne etapy robót w związku z realizacją zdania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1726 S i 1730 S na odcinku od skrzyżowania ulicy Leśnej z ulicą Piłsudskiego (rondo) do drogi krajowej nr 78 w miejscowości Zawiercie – Kromołów”:
 
 
  • Do poniedziałku 22 marca na ul. Łośnickiej na odcinakach objętych ruchem wahadłowym, planowane jest zakończenie prac brukarskich.

 

  • Od 22 marca zostaną rozpoczęte kolejne etapy robót w okolicy skrzyżowania ul. Łośnickiej z ul. Filaretów do skrzyżowania z ul. Hallera w Kromołowie. Wprowadzony zostanie tam ruch wahadłowy.

 

  • Od 24 marca planowane jest rozpoczęcie prac brukarskich na odcinku przed skrzyżowaniem ul. Łośnickiej z ul. Wyspiańskiego do skrzyżowania z ul. Bema. Na tym odcinku również zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

 

  • Przypominamy, że od 22 marca ulica Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Źródlaną i Senatorską do skrzyżowania z ul. Równą zostanie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego.

 

   

PRACE na ul. Filaretów

Wpisany przez Mariusz Golenia poniedziałek, 15 marca 2021 18:12

   KOMUNIKAT  !!!   

 

W związku z rozpoczęciem prac przy wymianie rurociągu wody na odcinku ul. Filaretów – od kapliczki do skrzyżowania z ul. Łośnicka, mogą wystąpić

chwilowe przerwy w dostawie wody.

Dodatkowo też będą rozkopane - wygrodzone - fragmenty chodników.

W dalszej kolejności rozpoczną się prace na ul. Łośnickiej i Filaretów związane z przebudową drogi, poboczy, chodników.

Dodatkowo będzie też wymieniany (łączony) ostatni odcinek wodociągu na ul. Nad Wartą.

 

   

ruszają montaże instalacji oze

Wpisany przez Mariusz Golenia wtorek, 02 marca 2021 17:49

RUSZA długo wyczekiwany projekt OZE !!!

Po wielu perypetiach administracyjnych związanych z odwoływaniem się jednej z firm, rusza montaż instalacji odnawialnych źródeł energii - OZE.

Od ubiegłego tygodnia kontaktuje się z Państwem Agencja Rozwoju Zawiercia – Park Technologiczny ws. aneksów do umów. Po ich podpisaniu ruszą prace projektowe i instalacyjne, co zapewne jest dla Państwa najważniejszą informacją.

Dziękując Państwu za cierpliwość należą się również podziękowania pracownikom ARZ, że pomimo problemów doprowadzili tak duży projekt ku końcowi i wyznaczony cel zostanie osiągnięty. Cel ekologiczny, ekonomiczny. Aczkolwiek przed ARZ chyba jeszcze najtrudniejsze zadanie – rozliczenie projektu po wykonaniu instalacji we wszystkich gminach.

 

Więcej informacji mogą Państwo pozyskać z poniższej relacji UM z podpisania umów.

Ale także kontaktując się bezpośrednio z ARZ na ul. Technologicznej.

Pomimo wydłużonego czasu oczekiwania na realizację projektu – montaż instalacji – myślę, że będą Państwo zadowoleni z tych inwestycji i wpłynie to korzystnie na stan naszego powietrza, środowiska ale również pozwoli zaoszczędzić w budżecie domowym wydatki na opłaty za energię elektryczną.

 

Dziś podpisano umowy z wykonawcami w ramach projektu „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim - Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie”. Tym samym przechodzimy do etapu realizacji.

Projekt obejmuje zaprojektowanie, dostawę i montaż 1068 instalacji solarnych, 2034 mikroinstalacji fotowoltaicznych, 692 instalacji powietrznych pomp ciepła oraz 162 instalacji z kotłem ciepła na biomasę - pellet w 6 gminach województwa śląskiego (Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie).

Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski podkreślał, że realizacja projektu nie jest łatwa, ale współpraca gmin przyniosła efekt - przejście do kolejnego etapu przedsięwzięcia. W spotkaniu uczestniczyli także m.in. Zastępcy Prezydenta Zawiercia Małgorzata Benc i Justyna Miszczyk oraz Skarbnik Marcin Gawłowicz (Gmina Zawiercie), Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński i jego Zastępca Michał Zastrzeżyński, Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, Burmistrz Poręby Ryszard Spyra, Burmistrz Szczekocin Jacek Lipa oraz Wójt Irządz Jan Molenda, a także Skarbnicy Gmin oraz Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Maria Materla.

Wybrani wykonawcy to: SOLARTIME (instalacje solarne), Hymon (instalacje fotowoltaiczne) oraz Ergo Ekologia (instalacje z kotłem ciepła na biomasę). Jeśli chodzi o powietrzne pompy ciepła, to wykonawca nie został jeszcze wybrany.

Projektem objęte są 984 gospodarstwa domowe w gminie Zawiercie. Realizacja rozpocznie się już w tym miesiącu. Na początku będą wykonywane projekty instalacji, a o wszystkich pracach wykonawcy poinformują mieszkańców indywidualnie.

Na terenie naszego miasta przedsięwzięcie realizuje Agencja Rozwoju Zawiercia. Wartość tego projektu to ponad 70 milionów złotych. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.”

https://www.zawiercie.eu/aktualnosci/8722

   

Strona 1 z 14

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
joomla template