Sport

Nowy sezon piłkarski - 2021/22

Wpisany przez Mariusz Golenia środa, 21 lipca 2021 15:48

 

NOWY SEZON 

 

Nie tak dawano pisałem o rundzie wiosennej piłkarskich rozgrywek. Walce o utrzymanie w ZINA Klasie Okręgowej Gr. 4 Katowice - Sosnowiec a już mamy terminarz nowego sezonu 2021/22. Pierwsza drużyna LKS Źródło pod wodzą Bogdana Szadkowskiego rozpocznie rozgrywki już 14.08.2021 r. meczem wyjazdowym z drużyną UKS MK GÓRNIK Katowice, której trenerem został były zawodnik naszego klubu Dawid Karpiński. Swój pierwszy mecz w tym sezonie na obiekcie przy Browar 7 seniorzy rozegrają 21.08.2021 r. z drużyną spadkowicza z IV-Ligi BKS SARMACJĄ Będzin. Według wielu kibiców, obserwatorów rozgrywek ta grupa okręgówek będzie najsilniejszą w rozgrywkach ŚZPN. Same nazwy klubów mówią za siebie...

Zawodnicy już trenują. Przygotowują się do nowego sezonu, pomimo wyjazdów na urlopy. Jest kilku nowych zawodników, ale o kadrze na nowy sezon napiszę w kolejnym artykule, jak już będzie wiadomo kto zagra w zielono-czerwonych barwach.

Poniżej terminarz rozgrywek – pierwsze jesienne kolejki.

Wstępny terminarz całego sezonu jest pod linkiem:

file:///C:/Users/golenmg/Desktop/TERMINARZ_ZINA_KLASA_OKR%C4%98GOWA_GR.4_KATOWICE_-_SOSNOWIEC.pdf

 

 

terminarz juniorzy - serie b - wiosna 2021

Wpisany przez Mariusz Golenia piątek, 30 kwietnia 2021 18:09

W nawiązaniu do wcześniejszego artykułu przedstawiam terminarz rozgrywek Klasy "B" - Serie B

W swoim pierwwszym meczu na wiosnę drużyna juniorów grająca już w dorosłej piłce, przegrała na wyjeździe z liderem Klasy "B" - Podokręg Sosnowiec - STRAŻAKIEM NOWA WIEŚ 5:3

Bramki strzelili dla LKS II - Ł.Musiałek 2, S.Żak 1.

Na pewno w najbliższych meczach będzie lepiej i zebrane doświadczenie zaprocentuje w rozgrywkach.

Już za dwa dni, w Majówkę, w Święto Flagi - nd 2.05.2021 r. - godz. 17.00 - na boisku przy B7 rezerwy podejmą LKS PRZEMSZA II Siewierz

 

 

 

Zdjęcie: www.zawiercie.eu

 

 

 

   

Terminarz seniorzy wiosna 2021

Wpisany przez Mariusz Golenia sobota, 24 kwietnia 2021 12:53

Ruszają rozgrywki piłkarskie po "zluzowaniu" obostrzeń związanych z koronawirusem. Niestety rozgrywane mecze na obiekcie przy B7 będą na razie bez udziału kibiców.

Niemniej jednak zapewne wielu kibiców będzie śledzić wyniki drużyn LKS ŹRÓDŁO Kromołów.

Poniżej przedstawiam terminarz Klasy Okręgowej. W kolejnym artykule będzie terminarz naszych zdolnych juniorów grających i zdobywających doświadczenie w Klasie "B" - a jak niektórzy piszą i przyjęło się to w środowisku sportowym SERIE B.

Pierwsi na boisko wybiegną seniorzy trenera Bogdana Szadkowskiego. Już dzisiaj, już za nie całe dwie godziny, rozpoczną mecz z GKS WAWEL WIREK na boisku w Rudzie Śląskiej. Jesteśmy wszyscy ciekawi formy chłopaków i jak zaprezentują się wiosną w Katowice: Klasa okręgowa "ZINA GRUPA SPADKOWA KATOWICE-SOSNOWIEC" Grupa 4

Ciekawie zapowiada się Majówka. W weekend majowy najpierw będziemy gościć u siebie drużynę GKS II Katowice. Sama nazwa drużyny gwarantuje, że mecz będzie emocjonujący. Początek w sb 1.05.2021 r. o godz. 11.00

I po jednym dniu przerwy, już 3.05.2021 r. w pn o godz. 17.00 drużyna LKS Źródło podejmie na boisku przy B7 - HKS SIEMIANOWICZANKA Siemianowice Śląskie.

Rozgrywki nabierają temp, aby zakończyć sezon, rundę wiosenną do końca czerwca. 

Czy Mateusz Skrzypek wróci do strzeleckiej formy jaką prezentował na boisku przy B7 i w czasie wszystkich występów w barwach zielono-czerwonych. 

Zapewne bój o utrzymanie zapowiada się ciekawie jak i rozgrywki o awans do IV Ligi w grupie mistrzowskiej. 

Jutro natomiast drużyna juniorów, druga drużyna, grająca już w seniorskiej klasie rozgrywkowej, wyjedzie do Mierzęcic na mecz z liderem KLASY "B"  AP SPORT - KS STRAŻAKIEM NOWA WIEŚ. 

Jak już wcześniej wspominałem, chłopcy trenują pod wodzą trenera Michała Gajewicza. 

 

 

   

LKS z dofinansowaniem z UM

Wpisany przez Mariusz Golenia czwartek, 25 marca 2021 18:02

    LKS z dofinansowaniem z UM    

 

W tym roku pomyślnie przeszliśmy składanie, weryfikację wniosku o dotację na upowszechnianie sportu z UM w Zawierciu. Dzięki temu klub nasz dostał dofinansowanie w kwocie 60 tyś.

W imieniu zarządu, trenerów, zawodników dziękujemy Prezydentowi Miasta – Łukaszowi Konarskiemu oraz referatowi Centrum Organizacji Pozarządowych a także radnym Rady Miejskiej za zabezpieczenie w budżecie miasta środków na ten cel, czyli dotacji dla klubów sportowych.

Pomimo problemów jakie stwarzają dzisiejsze czasy i realia, cały czas dostosowując się do wytycznych i rozporządzeń staramy się, aby zawodnicy trenowali, rozgrywali mecze – potocznie mówiąc „byli cały czas w formie - w gazie…”

Aczkolwiek bez wsparcia finansowego nie byłoby to możliwe.

Za co szczególnie w tym okresie dziękujemy również naszym wszystkim  przedsiębiorcom i ich Rodzinom – w szczególności naszym lokalnym firmom z dzielnicy, miasta, powiat. Dziękujemy za przychylne spojrzenie na klub, młodzież, na potrzebę ruchu, treningu,

rywalizacji, kształtowania pozytywnych cech charakteru jakie niesie ze sobą sport. Co zapewne procentuje w dorosłym życiu.

Przy tej miłej okazji, jaką są przyznane dotacje miejskie, życzymy wszystkim drużynom – zawodnikom, zawodniczkom, trenerom, działaczom, kibicom – samych sukcesów, lepszych czasów a przede wszystkim dobrej kondycji oraz zdrowia.

Poniżej relacja ze strony www.zawiercie.eu oraz link do większej ilości zdjęć.

 

         

 

Tegoroczny konkurs dotyczący rozwoju sportu cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród klubów sportowych. Do rozdysponowania była kwota w wysokości 1 milion 200 tysięcy złotych – i tyle w bieżącym roku otrzymały kluby sportowe.

- Pomimo trudnego minionego roku - pandemii i wprowadzonych obostrzeń w zakresie funkcjonowania, nie zmniejszyliśmy kwoty, jaką przeznaczyliśmy na rozwój sportu – mówi prezydent miasta Łukasz Konarski.

Środki trafiły już do klubów sportowych. Podpisano umowy z Aluronem Virtu CMC Zawiercie S.A., Międzyszkolnym Klubem Sportowym „Dwójką Zawiercie”, Klubem Sportowym „Viret CMC” Zawiercie, Ludowym Klubem Sportowym „Źródło”.

- Utrzymaliśmy dotację na tym samym poziomie dla siatkarzy. Doceniamy osiągnięcia MKS Dwójki Zawiercie – stąd dotacja wyższa niż w ub.r. Dofinansowaliśmy kluby, które w ub.r. nie otrzymały wsparcia, czyli Ludowy Klub Sportowy „Źródło” – dodaje prezydent.

Realizowane w tym roku zadania w zakresie rozwoju sportu to: Zawiercie w Plus Lidze (500.000,00 zł Aluron), Prowadzenie szkolenia oraz udział w rozgrywkach ligowych, turniejach i zawodach w piłce ręcznej, Prowadzenie szkolenia oraz udział w rozgrywkach ligowych, turniejach i zawodach w tenisie stołowym (210.000,00 zł, 16.000,00 zł, KS Viret), Szkolenie zawodniczek poprzez udział w treningach, obozach, rozgrywkach i turniejach (90.000,00 zł, MKS Dwójka) oraz Organizacja uprawniania sportu w 2021 r. (60.000,00 zł, LKS „Źródło”).

https://www.zawiercie.eu/aktualnosci/8753#!prettyPhoto

 

   

Ruszają rozgrywki piłkarskie

Wpisany przez Mariusz Golenia środa, 17 marca 2021 19:12

Po zimowej przerwie rozpoczną się rozgrywki piłkarskie w LIDZE OKRĘGOWEJ – ZINA – Grupa 4 – Spadkowa – Katowice – Sosnowiec.

Po rozegraniu dwóch kolejek przez drużyny z Grupy Katowice ukształtowała się tabela grupy mistrzowskiej i grupy spadkowej. Do drużyn z Podokręgu Sosnowiec walczących na wiosnę o utrzymanie w lidze dołączyły drużyny z Katowic. I naszej drużynie przyjedzie się mierzyć z drużynami: SKFiS GÓRNIK Mysłowice – na inaugurację rundy (już w najbliższą sobotę) a w dalszych tygodniach z GKS II Katowice, KS LKS ORZEŁ Mokre, ŚKS NAPRZÓD Lipiny, HKS SEMIANOWICZANKA Siemianowice Śląskie, GKS URANIA Ruda Śląska, GKS WAWEL Wirek.

Niestety na chwilę obecną z racji obostrzeń związanych z koronawirusem mecze będą się odbywać bez udziału publiczności na trybunach – na obiekcie OSiR-u. Ale zawsze można podejrzeć zmagania ćwicząc sobie na wolnym powietrzu, na siłowni pod chmurką, spacerując po terenach rekreacyjnych.

Nasza drużyna trenowana przez Bogdana Szadkowskiego, po okresie przygotowania i kilku roszadach personalnych będzie walczyć o pozostanie w Lidze Okręgowej.

Nowe twarze w drużynie: Mateusz Wosik (LZS Mrzygłód), Mariusz Dobrowolski (wolny zawodnik) oraz dobrze nam znany Mateusz Skrzypek (RKS Grodziec). Cieszymy się, że Chłopaki dołaczyli do LKS Źródło a w przypadku Mateusza mamy come back !!!

Za kilka tygodni również rozgrywki wznowi Klasa „B” i nasza druga drużyna. Jeżeli oczywiście nie zostaną wprowadzone bardziej drastyczne obostrzenia. Nasi juniorzy, młodzi zawodnicy występujący w drugiej drużynie przygotowują się do sezonu pod wodzą nowego trenera Michała Gajewicza – zawodnika pierwszej drużyny.

Poniżej afisz meczowy oraz tabela przed wiosennymi rozgrywkami. Drużyny z Podokręgu Sosnowiec mają do rozegrania o dwa mecze więcej. Rozgrywki zapowiadają się emocjonujące.

 

 

     MECZ ODWOŁANY !!!      potwierdzenie z dnia 18.03.2021 r.

 

   

Strona 1 z 18

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
joomla template