Nagrody wręczone

W naszym Pałacyku nad Wartą zostały wręczone nagrody za udział w konkursie „Ekologiczne Sołectwo 2012”. Nagrody wręczył starosta powiatu zawierciańskiego p. Rafał Krupa w towarzystwie p. Rafała Porca – członka zarządu powiatu, p. Bożeny Wilmowskiej – naczelnik referatu ochrony środowiska oraz radnych: p. Artura Janosika, p. Pawła Kaziroda, p. Konrada Knopa. W tym od sześciu lat organizowanym przez Starostwo przedsięwzięciu premiowane są lokalne inicjatywy poprawiające stan środowiska i estetykę otoczenia. Jak już wcześniej państwa informowałem, pierwsza nagroda została przyznana naszej dzielnicy Kromołów (reprezentowaliśmy gminę Zawiercie) ex equo z sołectwem Chruszczobród (gmina Łazy). Sołectwo Wierbka (gmina Pilica) zajęło drugie miejsce. Gminę Zawiercie reprezentowali: p. Wojciech Mikuła – zastępca Prezydenta Miasta oraz p. Anna Danielewska-Trzepla, której bardzo dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu zakończenia konkursu oraz cennych wskazówkach na etapie powiatowym konkursu. Dzięki spotkaniu, które odbyło się w dniu 17 października 2012 r.  mogliśmy gościć  przedstawicieli zwycięskich gmin, które w ostatnim czasie bardzo pozytywnie zaczęły zmieniać swoje oblicze, a szczególnie lokalną infrastrukturę.

Gościliśmy burmistrza gminy Łazy p. Macieja Kaczyńskiego wraz z radną p. Martą Grzesicą, którą jest bardzo zaangażowana w sprawy społeczne lokalnych mieszkańców oraz sołtysem Chruszczobrodu p. Adamem Pniakiem. Mogliśmy usłyszeć od Pana Burmistrza o rozpoczętej rewitalizacji centrum Łaz i bardzo ambitnych planach na przyszłość, co w przypadku miasta Łazy powinno cieszyć mieszkańców. Pan Burmistrz w samych superlatywach wypowiadał się o gminie Pilica i Burmistrzu gminy Pilica. Z ramienia tej gminy gościliśmy p. Janinę Dulbińską-Przybylik – sekretarz gminy oraz radnego gminy p. Marka Ziętka. Na pewno część z państwa gości lub przejeżdża przez miasto Pilica i jest naocznymi świadkami zmian jakie zachodzą w samej Pilicy ale również miejscowościach przynależnych do gminy Pilica.

Z naszej dzielnicy w rozstrzygnięciu konkursu wzięli udział: p. Andrzej Wilk – dyrektor szkoły,   p. Jan Sygiet i p. Małgorzata Machura – radni miasta Zawiercie, p. Maria Syncerz i p. Helena Kustra – ZF Kromołowianie, oraz p. Aleksander Bąba i p. Stanisław Skipirzepa – TSK.

W czasie spotkania, o czym wspominam wcześniej mogliśmy usłyszeć o planach na przyszłość w mieście Łazy i Pilica ale również mogliśmy poznać przedstawicieli gmin, które w ostatnich latach „idą mocno do przodu”. Dla nas takie doświadczenie jest nie tylko nauką a działania wzorem do naśladowania ale myślę, że zachęceniem do kolejnych pozytywnych zmian w wizerunku naszej dzielnicy. Do wypowiedzi gości dołączył również p. Wojciech Mikuła – zastępca Prezydenta Miasta i usłyszeliśmy bardzo ważne dla nas informacje i przedstawione plany, które jeżeli zostaną zrealizowane w najbliższym czasie zmienią nasza dzielnicę „na lepsze”. Mówiąc o projektach p. W. Mikuła nie miał przed sobą żadnego planu, rysunku a przedstawił je gościom w najdrobniejszych szczegółach, co dla nas jest znakiem, że projekty będą realizowane i miasto Zawiercie zabezpieczy środki finansowe na ich wykonanie co będzie również, a może przede wszystkim wizytówka miasta, które to miasto początek ma w Kromołowie podobnie jak rzeka Warta – symbol Zawiercia, miasta będącego bramą na Jurę.

My jako dzielnica często staramy się mieć tzw. „wkład własny” zanim wystąpimy o dofinansowanie z Urzędu Miasta, co bardzo ceni sobie pan Ryszard Mach – Prezydent Miasta, podkreślając to wielokrotnie i dlatego pieniądze przeznaczone z nagrody (pieniądze były by przeznaczone na zakup przez Starostwo wskazanych przez nas materiałów) chcemy wykorzystać jako zalążek do ciekawego pomysłu jaki zrodził się w Samorządzie Dzielnicy i przy wsparciu p. Jana Sygieta oraz p. Andrzeja Wilka poczyniliśmy pewne kroki przedstawiając pomysł  Panu Prezydentowi, do którego nawiązał w swojej wypowiedzi p. Wojciech Mikuła. W chwili obecnej czekamy na dalszy rozwój wydarzeń...

Na koniec chciałbym bardzo serdecznie podziękować pani Sabince za przygotowanie sali w Pałacyku na przybycie gości i dbanie o dobre samopoczucie gości wraz z paniami z ZF Kromołowianie…

Laureaci

 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template