Strona główna Samorząd Mieszkańców Informacje Odjazdy autobusów w telefonie

Odjazdy autobusów w telefonie

Z przyjemnością informujemy, że ZKM Zawiercie, jako drugie po Jaworznie miasto w województwie śląskim, udostępniło swoim pasażerom system dynamicznej informacji pasażerskiej działający w oparciu o serwis internetowy kiedyprzyjedzie.pl.

Serwis ten wykorzystuje telefony komórkowe do lokalizowania środków komunikacji miejskiej. Informacje o położeniu pojazdów przekazywane są poprzez internet na serwer, który następnie prognozuje godziny przyjazdów autobusów na kolejne przystanki. Informacja o faktycznej realizacji rozkładu jazdy, uwzględniająca ewentualne zakłócenia w ruchu udostępniana jest pasażerom oraz osobom zarządzającym komunikacją miejską.

Dzięki wdrożeniu pasażerowie otrzymali dostęp do rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w sieci komunikacyjnej ZKM.

Aby skorzystać z serwisu, należy odwiedzić stronę internetową zawiercie.kiedyprzyjedzie.pl. W oknie wyszukiwania wpisujemy nazwę żądanego przystanku, jego numer lub też, po powiększeniu obszaru mapy, wskazujemy interesujący nas przystanek. Godziny odjazdów są dostępne po wciśnięciu przycisku "pokaż odjazdy". Ikona autobusu widniejąca w kolumnie "odjazd" oznacza, że mamy do czynienia z prognozą przyjazdu wyznaczoną w oparciu o aktualną sytuację drogową. W drugiej z zakładek można z kolei znaleźć planowy (teoretyczny) rozkład jazdy autobusów ze wskazanego przystanku wraz ze szczegółowymi przebiegami tras przejazdu poszczególnych kursów.

Wkrótce pasażerom udostępniona zostanie również mobilna wersja strony, a także bezpłatna aplikacja ułatwiająca korzystanie z serwisu na telefonach komórkowych z systemem Android. ZKM Zawiercie rozważa jednoczesne uruchomienie dostępu do informacji o rzeczywistych czasach odjazdów autobusów poprzez kanał SMS.

Serwis kiedyprzyjedzie.pl to nie tylko informacja pasażerska, lecz również narzędzie ułatwiające zarządzanie komunikacją. Dzięki niemu dyspozytorzy otrzymali wgląd w realizację zadań przewozowych: pozycję na mapie poszczególnych autobusów, informację o ostatnio odwiedzonych przystankach i aktualnej relacji pojazdów do rozkładu jazdy, historię wykonania kursów. Zaawansowane statystyki umożliwiają z kolei analizę czasów przejazdów i tym samym doskonalenie rozkładów jazdy.

Wdrożenie systemu kiedyprzyjedzie.pl to milowy krok ZKM Zawiercie w kierunku nowoczesnej, punktualnej i przyjaznej pasażerom komunikacji.

 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template