Strona główna Samorząd Mieszkańców Informacje Poznaj dawny Kromołów - kalendarz na rok 2014

Poznaj dawny Kromołów - kalendarz na rok 2014

Najnowsza edycja kalendarza „Dawne Zawiercie” już w sprzedaży! Jak co roku przedstawia ona archiwalne zdjęcia naszego miasta. Kalendarz na rok 2014 poświęcony jest przeszłości Kromołowa – najstarszej dzielnicy Zawiercia.

Dawny Kromołów - kalendarz na rok 2014

Centrum Inicjatyw Lokalnych co roku wydaje atrakcyjny kalendarz „Dawne Zawiercie”. Przedstawia on unikalne fotografie z dziejów miasta, udostępnione przez kolekcjonerów i pasjonatów historii. Kalendarz jest częścią inicjatywy o tej samej nazwie, która funkcjonuje w postaci strony internetowej www.dawne-zawiercie.pl. Projekt „Dawne Zawiercie” realizowany jest od 2008 r.

Obecna edycja jest już piąta. Tym razem pod hasłem „Dawny Kromołów” kalendarz przedstawia unikalne zdjęcia tej dzielnicy sprzed wielu lat. Na fotografiach można obejrzeć m.in. kromołowski rynek ponad 100 lat temu, kościół, okolice rzeki Warty na początku lat 50., uroczystości z udziałem OSP, dwór w Kromołowie, dawną zabudowę dzielnicy. Kalendarz został przygotowany przy współpracy z Towarzystwem Sympatyków Kromołowa i przy wsparciu miasta Zawiercie.

Kalendarz można nabyć w cenie 15 zł w dni robocze w biurze CIL (Zawiercie, ul. Senatorska 14, w godzinach 7-15), a także w Pałacyku w Kromołowie (Zawiercie, ul. Filaretów 1, 1 piętro, w godzinach 8-12).

 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template