Wyniki wyborów samorządowych z dnia 16 listopada 2014
Wpisany przez Magdalena Dymek czwartek, 27 listopada 2014 23:21
W dniu 16 listopada 2014 r. odbyły się wybory samorządowe do Rady Miasta, Rady Powiatu, na Prezydenta Miasta i do Sejmiku Wojewódzkiego. W Kromołowie były dwie Obwodowe Komisje Wyborcze nr 18 i 19. Poniżej zamieszczone zostają wyniki głosowania w obydwu Komisjach. Popatrzmy jak głosowali kromołowianie:
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 18
Wybory do RADY MIASTA
Uprawnionych do głosowania: 1068
Liczba wyborców: 518
Liczba głosów ważnych: 498
Liczba głosów nieważnych: 20
Golenia Mariusz Grzegorz
(zgłoszony przez KW Prawo i Sprawiedliwość, Lista nr 3) – 224
Szczepańska Anna Maria
(zgoszona przez KW Platforma Obywatelska RP, Lista nr 4) – 41
Maciążka Justyna Stanisława
(zgłoszona przez KWW Czas Na Zmiany, Lista nr 28) – 3
Foryś Wiesław Jan
(zgłoszony przez KWW Forum Mieszkańców, Lista nr 31) – 43
Przybyła Marcin Michał
(zgłoszony przez KWW Można Uczciwie, Lista nr 32) – 90
Pałucha Adam Krzysztof
(zgłoszony przez KWW Adama Pałuchy Pomocni dla Ludzi, Lista nr 38) – 97
Wybory PREZYDENTA MIASTA
Uprawnionych do głosowania: 1068
Liczba wyborców: 518
Liczba głosów ważnych: 508
Liczba głosów nieważnych: 10
Chawuła Beata Agnieszka
(zgłoszona przez KW Prawo i Sprawiedliwość) – 101
Grim Witold Bolesław
(zgłoszony przez KWW Nowe Otwarcie) – 191
Kozieł Marek Jacek
(zgłoszony przez KKW SLD Lewica Razem) – 67
Peroń Krzysztof Edward
(zgłoszony przez KWW Miłośnicy Ziemi Zawieciańskiej) – 44
Rok Zbigniew Jan
(zgłoszony przez KWW Można Uczciwie) – 64
Świderski Damian Łukasz
(zgłoszony przez KWW Czas Na Zmiany) – 41
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 19
Wybory do RADY MIASTA
Uprawnionych do głosowania: 1155
Liczba wyborców: 516
Liczba głosów waznych: 505
Liczba głosów nieważnych: 11
Golenia Mariusz Grzegorz
(zgłoszony przez KW Prawo i Sprawiedliwość, Lista nr 3) – 241
Szczepańska Anna Maria
(zgoszona przez KW Platforma Obywatelska RP, Lista nr 4) – 34
Maciążka Justyna Stanisława
(zgłoszona przez KWW Czas Na Zmiany, Lista nr 28) – 10
Foryś Wiesław Jan
(zgłoszony przez KWW Forum Mieszkańców, Lista nr 31) – 58
Przybyła Marcin Michał
(zgłoszony przez KWW Można Uczciwie, Lista nr 32) – 38
Pałucha Adam Krzysztof
(zgłoszony przez KWW Adama Pałuchy Pomocni dla Ludzi, Lista nr 38) – 124
Wybory PREZYDENTA MIASTA
Uprawnionych do głosowania: 1155
Liczba wyborców: 516
Liczba głosów ważnych: 499
Liczba głosów nieważnych: 17
Chawuła Beata Agnieszka
(zgłoszona przez KW Prawo i Sprawiedliwość) – 113
Grim Witold Bolesław
(zgłoszony przez KWW Nowe Otwarcie) – 166
Kozieł Marek Jacek
(zgłoszony przez KKW SLD Lewica Razem) – 90
Peroń Krzysztof Edward
(zgłoszony przez KWW Miłośnicy Ziemi Zawieciańskiej) – 36
Rok Zbigniew Jan
(zgłoszony przez KWW Można Uczciwie) – 40
Świderski Damian Łukasz
(zgłoszony przez KWW Czas Na Zmiany) – 54
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 18
Wybory do RADY POWIATU
Uprawnionych do głosowania: 1068
Liczba wyborców: 518
Liczba głosów ważnych: 476
Liczba głosów nieważnych: 42
Lista nr 1 – Komitet Wyborczy PSL – liczba głosów na listę – 36
Szczygłowski Marek Stanisław – 6
Gacek Elżbieta Maria – 1
Mach Teresa Natalia – 6
Brewczyńska -Florczyk Ewa Regina – 4
Stolarski Grzegorz – 1
Hąc Bogusława Jadwiga – 2
Wódka Albin – 5
Mizera Bożena Alicja – 3
Grzebieluch Kazimierz Stanisław – 2
Kowalik Agnieszka Teresa – 1
Gurbała Halina Stanisława – 1
Kubara Adam Stanisław – 4
Lista nr 3 – KW Prawo i Sprawiedliwość – liczba głosów na listę – 76
Styczyński Włodzimierz Andrzej – 20
Chawuła Beata Agnieszka – 17
Borzęcki Mariusz Paweł – 1
Windys Michał – 6
Nowicka Danuta Czesława – 3
Orman Kazimierz Antoni – 9
Burzyński Mateusz Michał – 9
Pardon Janina Stanisława – 1
Frukacz Joanna Iwona – 1
Czekalska Monika Joanna – 2
Oruba Jan Józef – 5
Piątek Dominik Jerzy – 2
Lista nr 4 – KW Platforma Obywatelska RP – liczba głosów na listę – 78
Grim Witold Bolesław – 14
Książek – Słomka Aniceta Bronisława – 4
Machura Małgorzata Halina – 45
Włodarczyk Elżbieta Antonina – 6
Zamora Magdalena Janina – 1
Ditmer Anna Zofia – 1
Bakalarz Zbigniew – 7
Lista nr 6 – KKW SLD Lewica Razem – liczba głosów oddanych na listę – 32
Danecki Andrzej Lucjan – 9
Knopik Zygmunt Albert – 5
Górny Henryk – 3
Rdest Anna Helena – 2
Krasowski Grzegorz Janusz – 1
Szymocha Barbara Urszula – 5
Ciszewski Jerzy – 2
Osys Maria Pelagia – 1
Zielony Stefan Jerzy – 2
Dorobisz Dawid Paweł – 1
Goj Joanna Maria – 1
Lista nr 24 – KWW NAW - liczba głosów oddanych na listę – 170
Mach Ryszard Stefan – 64
Wilk Andrzej Szymon – 79
Bednarz Dariusz Grzegorz – 8
Bogdał Gabriela Anna – 7
Mikuła Wojciech – 1
Florczyk Grzegorz Jan – 1
Gemel Urszula Teresa – 1
Wąsek Edyta Anna – 3
Cierpińska Czesława Leokadia – 2
Śliwa-Grabowska Ewa – 2
Smędek Artur Mariusz – 2
Lista nr 25 – KWW Można Uczciwie - liczba głosów oddanych na listę – 31
Rok Zbigniew Jan – 16
Zamora Jan Włodzimierz – 2
Nowicka -Cesarz Alicja – 1
Kowal Artur Dariusz – 2
Piasecki Włodzimierz Dariusz – 1
Nemś Anna Irena – 3
Kurzak Jerzy Stanisław – 1
Słowik Rafał Piotr – 3
Uznański Jarosław Bogdan – 2
Lista nr 26 – KWW Forum Mieszkańców - liczba głosów oddanych na listę – 53
Pierwocha Olga Halina – 1
Majewska -Siwek Janina Franciszka – 3
Radkowski Bogusław Józef – 45
Czerwińska Urszula Lidia – 4
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 19
Wybory do RADY POWIATU
Uprawnionych do głosowania: 1155
Liczba wyborców: 516
Liczba głosów ważnych: 450
Liczba głosów nieważnych: 66
Lista nr 1 – Komitet Wyborczy PSL – liczba głosów na listę – 62
Szczygłowski Marek Stanisław – 4
Gacek Elżbieta Maria – 3
Mach Teresa Natalia – 3
Brewczyńska -Florczyk Ewa Regina – 2
Jopek Adam Tomasz – 3
Hąc Bogusława Jadwiga – 17
Radosz Paweł Łukasz – 3
Lenartowicz Adam Stanisław – 1
Wódka Albin – 5
Mizera Bożena Alicja – 11
Grzebieluch Kazimierz Stanisław – 2
Gurbała Halina Stanisława – 1
Bialik Justyna Roksana – 1
Rodak Damian Józef – 2
Kubara Adam Stanisław – 4
Lista nr 3 – KW Prawo i Sprawiedliwość – liczba głosów na listę – 61
Styczyński Włodzimierz Andrzej – 10
Chawuła Beata Agnieszka – 18
Windys Michał – 3
Nowicka Danuta Czesława – 3
Orman Kazimierz Antoni – 9
Burzyński Mateusz Michał – 7
Ibek Przemysław Damian – 1
Pardon Janina Stanisława – 1
Frukacz Joanna Iwona – 1
Oruba Jan Józef – 6
Piątek Dominik Jerzy – 2
Lista nr 4 – KW Platforma Obywatelska RP – liczba głosów na listę – 84
Grim Witold Bolesław – 23
Książek – Słomka Aniceta Bronisława – 2
Machura Małgorzata Halina – 44
Konarski Łukasz Sebastian – 2
Walasek Bożena Janina – 1
Rok Włodzimierz Władysław – 7
Rzepka Karolina Barbara – 4
Zamora Magdalena Janina – 1
Lista nr 6 – KKW SLD Lewica Razem – liczba głosów oddanych na listę – 35
Danecki Andrzej Lucjan – 13
Knopik Zygmunt Albert – 7
Górny Henryk – 2
Rdest Anna Helena – 4
Koziorowska Danuta Teresa – 2
Ciszewski Jerzy – 1
Lipa Aleksandra Dorota – 1
Olczyk Roman Aleksander – 1
Zielony Stefan Jerzy – 1
Domagała Joanna Edyta – 1
Wnuk Izabela Agnieszka – 1
Przybysławska Nina Maria – 1
Lista nr 24 – KWW NAW – liczba głosów oddanych na listę – 155
Mach Ryszard Stefan – 24
Wilk Andrzej Szymon – 98
Bednarz Dariusz Grzegorz – 6
Bogdał Gabriela Anna – 3
Mikuła Wojciech – 1
Mucha Teresa Elżbieta – 1
Kijas Marek Henryk – 3
Lesniak Witold – 1
Wąsek Edyta Anna – 8
Gacek Anna Maria – 2
Smędek Artur Mariusz – 8
Lista nr 25 – KWW Można Uczciwie – liczba głosów oddanych na listę – 22
Rok Zbigniew Jan – 10
Zamora Jan Włodzimierz – 4
Nowicka -Cesarz Alicja – 1
Kowal Artur Dariusz – 1
Żesławski Robert Wiktor - 1
Nemś Anna Irena – 3
Popielecki Marek Eugeniusz – 1
Szklarz Justyna Dagmara – 1
Lista nr 26 – KWW Forum Mieszkańców – liczba głosów oddanych na listę – 31
Majewska -Siwek Janina Franciszka – 2
Radkowski Bogusław Józef – 29
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 18
Wybory do SEJMIKU WOJEWÓDZKIEGO
Uprawnionych do głosowania: 1068
Liczba wyborców: 518
Liczba głosów ważnych: 469
Liczba głosów nieważnych: 49
Lista nr 1 – Komitet Wyborczy PSL – liczba głosów na listę – 49
Dąbrowa Stanisław – 17
Ślusarczyk Joanna Jadwiga – 3
Iwon Ewa Anna – 2
Szlachta Krzysztof – 10
Wieczorek Bożena Janina – 2
Anczyk Edmund Stanisław – 1
Kleszcz Anna Maria – 9
Masłowska Magdalena – 1
Dusza Paweł Jerzy – 2
Jaklewicz Leszek Janusz – 2
Lista nr 2 – KW Demokracja Bezpośrednia – liczba głosów na listę – 5
Bieniek Rafał Jerzy – 1
Adamek Tomasz Piotr – 1
Bernat Michał Andrzej – 2
Bieniek Agnieszka Katarzyna – 1
Lista nr 3 – KW Prawo i Sprawiedliwość – liczba głosów na listę - 110
Wójcik Michał Marek – 50
Grabowski Arkadiusz Jakub – 7
Dubiel Andrzej Marcin – 5
Materla Maria – 1
Kozłowski Rafał Tomasz – 27
Kiepura Mirosław Stanisław – 4
Curyło Łukasz – 1
Straszak Bartosz – 1
Romaniak Monika Maria – 1
Dors Gabriel – 8
Sroka Andrzej Wiesław – 1
Welon Grażyna Danuta – 3
Stefaniak – Pietrasz Ewa – 1
Lista nr 4 – KW Platforma Obywatelska RP – liczba głosów na listę – 186
Mazur Mirosław Jerzy – 160
Węgrzynowicz Aldona Katarzyna – 2
Grela Jan Wojciech – 15
Rusek Halina Zofia – 1
Stolarska Anna Agnieszka – 4
Mizera Wojciech Jan – 2
Janus Bogusław Marian – 2
Lista nr 5 – KW Ruch Narodowy – liczba głosów na listę – 7
Mazur Paweł Michał – 4
Pałka Krzysztof Adam – 1
Musiał Mateusz Marek – 1
Hoksan Daria – 1
Lista nr 6 – KKW SLD Lewica Razem – liczba głosów na listę – 73
Karolczak Kazimierz – 6
Czarski Michał Adam – 2
Bazylak Marcin – 1
Kozieł Marek Jacek – 56
Klos Marcin Sławomir – 2
Czerkawski Wacław Jacek – 2
Jakóbczyk Kazimierz Grzegorz – 1
Biedak Anna Helena – 2
Kempny Zdzisław – 1
Lista nr 7 – KW Nowa Prawica – Janusza Korwina-Mikke – liczba głosów na listę – 11
Skóra Tomasz Stanisław – 6
Charasim Dominik Łukasz – 1
Grzesiak Romuald Albert – 1
Ćwiklińska Monika Magdalena – 2
Fortońska Agnieszka – 1
Lista nr 8 – KW Oburzeni - liczba głosów na listę – 1
Witek Magdalena Anna – 1
Lista nr 11 – KWW Niezależny Samorząd Województwa Śląskiego – liczba głosów na listę – 7
Bielak Wawrzyniec Jeremi – 2
Grela Jacek Dariusz – 4
Panuś Wioletta Anna – 1
Lista nr 12 – KWW Jedyne Takie Województwo – liczba głosów na listę – 4
Kulawik Magdalena Anna – 4
Lista nr 13 – KW Samoobrona – liczba głosów na listę – 2
Bednarz Jerzy Marian – 2
Lista nr 19 – KW Liga Polskich Rodzin – liczba głosów na listę – 6
Sosnowski Antoni – 2
Śmiechowicz Joanna Ewa – 2
Szarski Paweł Marcin – 1
Wiecha Krystyna Barbara – 1
Lista nr 20 – KWW Lewica Zagłębia – liczba głosów na listę – 3
Sakwa Krystyna – 1
Korab Marcin Zdzisław – 1
Nyk Włodzimierz Mieczysław – 1
Lista nr 22 – KWW Przystojnego Grzegorz Kołka – liczba głosów na listę – 3
Nowak Agnieszka Ewa – 2
Głodkowska Żaneta – 1
Lista nr 23 – KWW PZD – liczba głosów na listę – 2
Czech Eliza Elżbieta – 1
Pabian Izabela Helena – 1
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 19
Wybory do SEJMIKU WOJEWÓDZKIEGO
Uprawnionych do głosowania: 1155
Liczba wyborców: 516
Liczba głosów ważnych: 438
Liczba głosów nieważnych: 78
Lista nr 1 – Komitet Wyborczy PSL – liczba głosów na listę – 82
Dąbrowa Stanisław – 30
Pawelec Mariusz – 4
Ślusarczyk Joanna Jadwiga – 7
Zimnik Grzegorz Edward – 1
Iwon Ewa Anna – 2
Szlachta Krzysztof – 18
Wieczorek Bożena Janina – 5
Anczyk Edmund Stanisław – 1
Kleszcz Anna Maria – 4
Janik Bogdan – 1
Masłowska Magdalena – 1
Dusza Paweł Jerzy – 3
Jaklewicz Leszek Janusz – 5
Lista nr 2 – KW Demokracja Bezpośrednia – liczba głosów na listę – 10
Bieniek Rafał Jerzy – 2
Lobocha Sławomir Paweł – 1
Adamek Tomasz Piotr – 2
Iwan Katarzyna Małgorzata – 1
Zębala Małgorzata Magdalena – 1
Bieniek Agnieszka Katarzyna – 3
Lista nr 3 – KW Prawo i Sprawiedliwość – liczba głosów na listę - 73
Wójcik Michał Marek – 24
Grabowski Arkadiusz Jakub – 8
Zarychta – Surówka Małgorzata Wioletta – 4
Dubiel Andrzej Marcin – 1
Materla Maria – 1
Kozłowski Rafał Tomasz – 20
Curyło Łukasz – 2
Romaniak Monika Maria – 1
Dors Gabriel – 12
Lista nr 4 – KW Platforma Obywatelska RP – liczba głosów na listę – 129
Mazur Mirosław Jerzy – 108
Potępa Maria Barbara – 1
Grela Jan Wojciech – 14
Rusek Halina Zofia – 2
Hermanowicz Zbigniew Stefan – 1
Stolarska Anna Agnieszka – 3
Lista nr 5 – KW Ruch Narodowy – liczba głosów na listę – 20
Wychowaniec Jacek Jerzy – 2
Cygan Renata Aleksandra – 1
Trepka Kamil Sebastian – 1
Materka Paulina Natalia – 1
Burnicka Aleksandra Barbara – 7
Mazur Paweł Michał – 3
Pałka Krzysztof Adam – 4
Musiał Mateusz Marek – 1
Lista nr 6 – KKW SLD Lewica Razem – liczba głosów na listę – 79
Karolczak Kazimierz – 7
Kozieł Marek Jacek – 71
Jakóbczyk Kazimierz Grzegorz – 1
Lista nr 7 – KW Nowa Prawica – Janusza Korwina-Mikke – liczba głosów na listę – 12
Skóra Tomasz Stanisław – 4
Charasim Dominik Łukasz – 2
Krupa- Szczęsny Izabela Katarzyna – 1
Ćwiklińska Monika Magdalena – 3
Szyszka Ryszard – 1
Bal Michał Tomasz – 1
Lista nr 8 – KW Oburzeni – liczba głosów na listę – 2
Świtoń Paweł Kazimierz – 1
Piejko Krzysztaf Jerzy – 1
Lista nr 9 – KWW Wspólnota Patriotyzm Solidarność – liczba głosów na listę – 4
Laskowska Monika – 1
Grela Wojciech Kazimierz – 3
Lista nr 11 – KWW Niezależny Samorząd Województwa Śląskiego – liczba głosów na listę – 12
Koba Agata Karolina – 3
Grela Jacek Dariusz – 4
Katolik Karolina Angelika – 2
Żądło Krzysztof Dariusz – 1
Drabek- Kuś Agnieszka Ewa – 2
Lista nr 12 – KWW Jedyne Takie Województwo – liczba głosów na listę – 1
Kulawik Magdalena Anna – 1
Lista nr 13 – KW Samoobrona – liczba głosów na listę – 3
Sarecka Monika Weronika – 1
Górnicki Edward Franciszek – 1
Wolny Jarosław Adam – 1
Lista nr 17 – KW Ruch Autonomii Śląska – liczba głosów na listę – 2
Wysocki Grzegorz Władysław – 1
Leks Alicja Maria – 1
Lista nr 19 – KW Liga Polskich Rodzin – liczba głosów na listę – 5
Sosnowski Antoni – 1
Zięba Sylwia Urszula – 1
Szarski Paweł Marcin – 1
Paulewicz Adrian Łukasz – 1
Wiecha Krystyna Barbara – 1
Lista nr 23 – KWW PZD – liczba głosów na listę – 4
Kruk Adam – 1
Czech Eliza Elżbieta – 1
Żurek Radosław Stanisław – 2
Pełny protoków z wyborów do rady miejskiej dla Miasta Zawiercie znajduje się tutaj
protokol_wyniki_wyborow_do_rady_miejskiej-2014.pdf