Strona główna Samorząd Mieszkańców Informacje Obwodnica Myszkowa - drogi wojewódzkiej nr 791

Obwodnica Myszkowa - drogi wojewódzkiej nr 791

Kontynuując wątek infrastruktury drogowej, pomału zaczęły się prace budowlane obwodnicy Myszkowa, Mrzygłodu – drogi wojewódzkiej nr 791, która połączy drogę krajową nr 1 (E75) z drogą krajową DK78. Myślę, że dla wielu z Państwa, podróżujących w kierunku Myszkowa, Koziegłów, Częstochowy, Łodzi jest to dobra wiadomość. Droga 791 od strony Myszkowa, w granicach administracyjnych Gminy Zawiercie docelowo będzie biegła przez tereny inwestycyjne SAG „A” do nowego ronda na DK78, na ulicy Wojska Polskiego. Prace na wylocie z miasta w kierunku Poręby już się zaczęły i idą dwuetapowo. Od strony strefy gospodarczej i od DK78. Przez miesiąc będą utrudnienia na DK78 za Zawierciem właśnie w związku z budową rodną. Docelowo, jeżeli będą pieniądze w budżecie miasta, uda się pozyskać dofinansowanie, droga będzie przedłużona do ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej – tzw. mała obwodnica Zawiercia. Takie połączenie jest gwarancją, że gdyby powstała obwodnica Zawiercia i Poręby, to główny węzeł  Kuźnica Masłońska (główny zjazd do Zawiercia) nie będzie „wąski gardłem” i nie zakorkuje ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej. Mała obwodnica Zawiercia na pewno wpłynie na płynność jazdy w/w ulicą. Kolejny wstępnie zaprojektowany węzeł zjazdowy do miasta będzie pomiędzy Wydrą Zieloną a Fugasówka – węzeł Kromołów. Ale na razie będziemy śledzić prace na drodze nr 791 i budowanej drodze do strefy SAG „A”. Miejmy nadzieję, że w końcu realnym stanie się wybudowanie obwodnicy Zawiercia i Poręby po prawie pół wieku czekania…

Poniżej informacja z portalu internetowego.

"Lada dzień rozpoczną się prace budowlane obwodnicy Myszkowa w woj. śląskim. Powstanie ona na południe od miasta i będzie miała 8,4 km długości. Jest to pierwszy etap większej inwestycji polegającej na przebudowie drogi wojewódzkiej nr 791 na odcinku od DK1 do DK78.

Budową obwodnicy Myszkowa zajmie się firma Max Bögl Polska Sp. z o. o. Podpisana umowa opiewa na ponad 99,3 mln zł. Jednak łączny koszt budowy wyniesie ponad 100 mln zł, wraz z 750 tys. zł wynagrodzenia inżyniera kontraktu. Rolę tę pełnić będzie firma Prokom Construction Sp. z o. o. z Sosnowca. Z nowej obwodnicy mamy skorzystać we wrześniu 2018 r.

Oprócz budowy samej obwodnicy, która stanowić będzie nowy przebieg DW791, przebudowane będą elementy istniejącej infrastruktury technicznej i komunikacyjnej, odcinki dróg towarzyszących oraz ciągi pieszo-rowerowe.

Obwodnica Myszkowa nie tylko odciąży centrum miasta od ruchu tranzytowego, ale skomunikuje z siecią drogową, powstającą na obrzeżach, strefę aktywności gospodarczej.

- Obwodnica Myszkowa wpisuje się w planowaną całkowitą przebudowę drogi wojewódzkiej nr 791 od drogi krajowej nr 1 do krajowej nr 78. Co jest realizacją wskazań UE, by fundusze unijne przeznaczać na odnowienie ważnych odcinków dróg łączących korytarze komunikacyjne o znaczeniu europejskim (tzw. TEN-T). Jest spora szansa, że budowa obwodnicy Myszkowa będzie dofinansowana z funduszy unijnych – informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach."

źródło: www.conadrogach.pl

 

 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template