Malowanie na szkle

Wpisany przez Monika Wojnarowicz czwartek, 04 maja 2017 20:38

Uczniowie klasy 3b poznawali nową technikę plastyczną – malowanie na szkle. Przy współpracy rodziców udało się zakupić szklane szybki oraz farby do szkła dla każdego dziecka. W pierwszym etapie prac dzieci rysowały kontury obrazka. Następnie wypełniały kontury kolorowymi farbami. Efekty naszej pracy można podziwiać teraz na szkolnym korytarzu.

Świąteczne śniadanie

Wpisany przez Monika Wojnarowicz czwartek, 04 maja 2017 18:10

Nadszedł czas Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie przygotowali koszyczki wielkanocne, w których znalazły się tradycyjne pokarmy. Przy pięknie udekorowanym stole wspólnie spożywaliśmy przyniesione pokarmy. Była to wspaniała okazja by złożyć sobie życzenia i porozmawiać o tradycjach i zwyczajach świątecznych w ich rodzinnych domach.

Wycieczka do Planetarium w Chorzowie

Wpisany przez Monika Wojnarowicz czwartek, 04 maja 2017 17:47

27 kwietnia uczniowie klas 3 wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Planetarium w Chorzowie. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat planet Układu Słonecznego oraz zjawisk meteorologicznych. Pierwsza lekcja odbyła się nietypowym miejscu –w stacji meteorologicznej. Wszyscy przypomnieli sobie, a także poznali nowe symbole (piktogramy) oznaczające elementy pogody. Dowiedzieli się również, w jaki sposób meteorolodzy przewidują pogodę.

Druga część prelekcji odbywała się już w samym planetarium. Uczniowie mogli tu zobaczyć rozgwieżdżone niebo, takie jak widywali nasi przodkowie. Poznali wybrane układy gwiazd, nauczyli się wyznaczać kierunki geograficzne przy pomocy gwiazdy polarnej oraz pogłębili wiedzę o planetach Układu Słonecznego.

Dzięki lekcji w nietypowym miejsca uczniowie mogli lepiej zrozumieć otaczający je świat i zjawiska, które w nim zachodzą.

Makaronowe mandale

Wpisany przez Monika Wojnarowicz sobota, 04 marca 2017 23:37

Uczniowie klasy III szkoły podstawowej na zajęciach plastycznych poznali nową technikę o nazwie „mandala”, jest to rysunek na planie koła. Technika ta wywodzi się z hinduskiej tradycji, a jej nazwa oznacza „koło życia, cały świat”.

Do wykonania prac wychowankowie używali makaronów o różnorodnym kształcie, a także grochu, maku i innych artykułów spożywczych. Dzięki tej technice dzieci rozwijały swoją wyobraźnię, koncentrację, uwagę, a przede wszystkim doskonale się bawiły. Powstały bardzo zróżnicowane prace odzwierciedlające nastrój i pomysłowość poszczególnych uczniów.

Wpisany przez Monika Wojnarowicz poniedziałek, 23 stycznia 2017 23:35

8 grudnia odbył się szkole Międzyklasowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Wiersze o zwierzętach małych i dużych”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas II i III szkoły podstawowej oraz ich młodsi koledzy z oddziałów „0”.

Uczestników oceniała komisja w skład, której weszły nauczycielki języka polskiego p. Magdalena Dymek oraz p. Justyna Zadęcka oraz p. wice -dyrektor Jolanta Moryń.  Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów jury wyłoniło zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych.

Klasa „0”

1 miejsce             Maja Dziub

2 miejsce            Ada Urbańska

3 miejsce            Szymon Majchrzak

Klasa II i III

1 miejsce            Michalina Frankiewicz – klasa 3a

2 miejsce            Karolina Marcisz – klasa 3b

3 miejsce            Emilia Łebek – klasa 2a

Zwycięzcy otrzymali drobne dyplomy oraz upominki. Pozostali uczestniczy otrzymali nagrody pocieszenia.

Dla wszystkich była to niezwykła przygoda z literaturą dziecięcą oraz doskonała zabawa słowem.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>