Sprawy bieżące

RENOWACJA GROBU RODZINY ZACHERTÓW

Wpisany przez Mariusz Golenia czwartek, 21 października 2021 19:15

 

W maju wspominałem Państwu o podjęciu się przez jednego z przedsiębiorców z naszej dzielnicy renowacji pomnika na Grobie Rodziny Zachertów – Dziedziców Kromołowa. Joanna i Karol Czapla w październiku przystąpili do prac. Odmalowany został cokół. Wyplewiona trawa. Posadzone wrzosy. Tymczasowo na grobie znajduje się „zastępczy pomnik”. Oryginalny stary pomnik został zabrany do renowacji. Niestety jego stan nie jest dobry, a wręcz bardzo zły. Zobaczymy czy uda się odtworzyć pomnik, tak aby mógł zostać ponownie przywieziony i wstawiony na swoje miejsce. Gdyby nie było takiej możliwości, zapewne miejsce na grobie nie zostanie puste. Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i zapewne część z Państwa zwróci uwagę na „zmianę” jaka nastąpiła na nagrobku, ale miejmy nadzieję, że prace zakończą się pomyślnie i powróci historyczny zabytkowy pomnik.

 

 

INWESTYCJA DROGOWA ZAKOŃCZONA

Wpisany przez Mariusz Golenia niedziela, 17 października 2021 19:35

 

Dobra wiadomość dla nas wszystkich. Zakończone zostały prace na ulicach: Piłsudskiego, Łośnickiej, Filaretów. Pomimo wydłużenia terminu (dodatkowe prace wodociągowe), utrudnienia dla kierujących z efektu zakończonej inwestycji możemy być zadowoleni. Cele zostały uzyskane. Drogi zyskały nowe nawierzchnie, podłoże. Oprawione zostały studzienki, poszerzone pasy jezdni. Powstały nowe zatoczki dla autobusów. Nowe chodniki. Prawo-skręt na teren huty udrożnił odcinek ulicy Łośnickiej pomiędzy ul. Stalowników a Kamienną. Nawierzchnia ul. Piłsudskiego od ul. Równej do ronda przy ul. Leśnej wolna jest od zapadniętych fragmentów. A przede wszystkim na pewno lepiej będzie się jeździło kierowcom na jednej z głównych arterii miasta, którą codziennie przejeżdża kilka tysięcy samochodów. Powyższą inwestycję realizowało Starostwo Powiatowe – CUW przy udziale Miasta Zawiercie – wkład własny a dofinansowanie 80% wartości inwestycji zostało pozyskane przez Starostę Gabriela Dorsa z Funduszu Dróg Samorządowych – Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. W imieniu mieszkańców, użytkowników kluczowych dróg w mieście i powiecie dziękujemy za wykonanie powyższych prac. A przede wszystkim zastosowania rozwiązań, które wpłyną na poprawę przepustowości dróg oraz bezpieczeństwa na drogach i poboczach.

 

 

   

BUDŻET OBYWATELSKI 2022

Wpisany przez Mariusz Golenia piątek, 15 października 2021 18:59

     BUDŻET OBYWATELSKI 2022 

         GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE      

 

Zakończyło się głosowanie na Budżetem Obywatelskim 2022 w mieście Zawiercie. Wybranych zostało pięć projektów. Wśród nich dwa zgłoszone przez OSP Kromołów. Czyli projekt nr 13 i 17. Dotyczyły one sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz doposażenia kuchni w Pałacyku nad Wartą. Gratulujemy strażakom ochotnikom wyników głosowania a także zaangażowania i mobilizacji w mediach społecznościowych. Promowania pomysłów poprzez broszury i tzw. pocztę pantoflową.

Niewiele głosów, bo tylko jedenastu zabrakło trzeciemu projektowi z naszej dzielnicy znaleźć się w pierwszej piątce – czyli skateparkowi na parkingu przy Warcie. Niestety młodzież będzie musiała zaczekać na realizację tego pomysłu. A może pojawi się jakiś nowy odnośnie tego miejsca.

Wszystkie wyniki głosowania można zobaczyć pod poniższym linkiem. Szkoda, że tylko 7 % mieszkańców miasta wzięło udział w głosowaniu. Taki trend jest w całym kraju. Może tak jak sugerowało kilku radnych, lepszym pomysłem byłby budżet dzielnicowy, który preferuje też wiele samorządów. Z podziałem środków na każdą dzielnicę np. według ilości mieszkańców. Wtedy na każdej dzielnicy można by wykonać kilka fajnych pomysłów. I tak każdego roku. I zapewne większa ilość mieszkańców w poszczególnych dzielnicach brała by udział w szeroko rozumianych „konsultacjach społecznych”. A miały by one charakter spotkań, rozmów. Czyli tego czego brakuje w dzisiejszym świecie zawładniętym przez smartfony…

 

https://zawiercie.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski/wyniki

 

 

   

BUDŻET OBYWATELSKI - 2022 - PROJEKT NR 2 SKATEPARK

Wpisany przez Mariusz Golenia czwartek, 30 września 2021 20:10

         ZAWIERCIAŃSKI BUDŻET OBYWATELSKI  2022'         

 

PROSIMY O GŁOSOWANIE NA

 

PROJEKT nr 2

 

Głosowanie trwa od 

 

 1 ÷ 10 października 2021 r.

 

Głosować można:

- drogą elektroniczną na stronie UM  -  www.zawiercie.eu

lub po wydrukowaniu karty do głosowania i wrzuceniu jej do skrzynki w UM w Zawierciu

 

- głosować mogą dorośli oraz młodzież, dzieci (niepełnoletni) po odpowiednim wypelnieniu karty do głosowania przez Rodzciów

 

OPIS ZADANIA:

Adaptacja parkingu pod mini skatepark

przy ul. Nad Wartą w dz. Kromołów

Miejsce realizacji zadania

  • Parking przy rzece Warcie

Opis zadania

Przebudowa części parkingu pod mini skatepark – części prostokątnej (długiego pasa). Część parkingu zostanie dalej jako teren do parkowania. Jest duże zapotrzebowanie na takowe miejsce w dzielnicy, gdyż dzieci, młodzież jeźdź na rolkach, fiszkach, deskorolkach, rowerach, hulajnogach po terenach rekreacyjnych, gdzie nie ma przystosowanej nawierzchni. Młodzież jeździ po kostce, deptaku z desek, boiskach z nawierzchnią syntetyczną, po ulicach. Teren parkingu jest zlokalizowany blisko szkoły, przy terenach rekreacyjnych, rzece Warcie oraz boiskach – przylega do nich. Jest częściowo oświetlony co umożliwiało by jazdę wieczorami. Jednocześnie jest usytuowany w terenie praktycznie niezabudowanym (nie przylegają do niego domostwa), a jednocześnie łatwo dostępnym i z dobrym dojazdem po przebudowie ulicy Nad Wartą. Główną grupą korzystającą ze skateparku będą dzieci, młodzież z 8 dzielnic, które uczą się w SP-13, ale również z całego miasta. Proponowana lokalizacja będzie również bardzo bezpiecznym miejsce dla takiego placu rozrywki dla dzieci i młodzież, ale nie tylko…

 

 

 

 

 

 

   

KOMUNIKAT - ZMIANA MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO dla rejonu położonego przy ul. ZBOŻOWEJ

Wpisany przez Mariusz Golenia sobota, 25 września 2021 19:57

WAŻNA INFORMACJA  !!!

 

PROJEKT ZMIANY MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO – MPZP - dla rejonu położonego przy ul.ZBOŻOWEJ

      

W związku z przystąpieniem do planowanej zmiany MPZP dla rejonu położonego przy ul. ZBOŻOWEJ, proszę mieszkańców zainteresowanych – mających w tym rejonie swoje działki - o śledzenie stron Urzędu Miasta Zawiercie i kontakt indywidualny w powyższej kwestii z Wydziałem Zagospodarowania Przestrzennego UM w Zawierciu.

Uchwała rozpoczynająca prace nad przystąpieniem do opracowania zmian, będzie procedowana przez Radę Miejską na najbliższej sesji w dniu 29 września 2021 r.

Jeżeli zostanie zaakceptowana rozpoczną się dalsze prace w powyższej kwestii. 

 

Wydział Zagospodarowania Przestrzennego UM:

II piętro – pok. 208

tel: 32 67 225 34

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

   

Strona 1 z 50

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
joomla template