Strona główna Sport Relacje z meczów

Relacje z meczów

Seniorzy z wygraną, a młodzicy z nowymi strojami!

Wpisany przez Marcin Kwapisz poniedziałek, 27 października 2014 15:03

W sobotę (18 października) LKS Źródło Kromołów pokonało na własnym terenie KRS TKKF Zew Kazimierz 5:1 (3:0). Bramki dla Źródła zdobyli: Mateusz Sokołowski, Bogdan Szadkowski, Łukasz Zamora, Marek Surowiec i Mateusz Sikora.

ŹRÓDŁO KROMOŁÓW: Szymon Palczewski – Patryk Otczyk (80. Mateusz Sikora), Łukasz Nadolny, Sebastian Krawczyk, Marek Łągiewka, Jarosław Rasztabiga, Marek Surowiec (60. Szymon Mogielski), Łukasz Zamora (C), Bartosz Koral, Mateusz Sokołowski, Bogdan Szadkowski
rezerwa: brak
trener: Bogdan Szadkowski

Czy może być coś piękniejszego niż uśmiech dziecka? Chyba nie. Niebywała radość opanowała młodzików Źródła Kromołów podczas przerwy w spotkaniu naszych seniorów z Zewem Kazimierz. Adam Pałucha, były Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu wespół z Witoldem Grimem – Dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu, wręczyli drużynie młodzików nowiusieńkie stroje piłkarskie! Tak, tak, teraz najmłodsza reprezentacja Kromołowa będzie grała w zielono-czerwonych kompletach meczowych, jak prawdziwi profesjonaliści. Stroje ufundował Edmund Zygmański, Prezes firmy "IGLO". Długo czekali na to wyróżnienie, ale najważniejszy jest oczywiście uśmiech…

Lider zatrzymany w Kromołowie!

Wpisany przez Paweł Kwapisz niedziela, 14 września 2014 08:00

W sobotę (13 września) LKS Źródło Kromołów zremisowało po emocjonującym pojedynku z CKS-em Czeladź 2:2 (0:1). Pomimo licznych osłabień kadrowych, drużyna z najstarszej dzielnicy Zawiercia nawiązała wyrównaną walkę z zespołem, który jest aktualnym liderem rozgrywek i w dotychczasowych meczach zdobył komplet punktów. Brawa za ambicję i determinację "czerwono-zielonych", dla których bramki zdobyli: Marek Surowiec (55. minuta - k.) i Mateusz Sokołowski (61. minuta). Autorami goli dla przyjezdnych byli: Mateusz Ryczko (14. minuta) oraz Bartłomiej Borówka (87. minuta).

W 2. minucie kontuzji stawu skokowego doznał Sebastian Krawczyk. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

ŹRÓDŁO KROMOŁÓW: Szymon Palczewski - Andrzej Jadczyk, Łukasz Zamora (C), Marek Łągiewka, Jacek Zgryźniak - Sławomir Turlej, Sebastian Krawczyk (3. Piotr Turlej), Marek Surowiec, Jarosław Rasztabiga - Bogdan Szadkowski, Mateusz Sokołowski
rezerwa: Mateusz Sikora, Bartosz Koral

Dzięki zaproszeniu kibica Źródła Adama Pałuchy, stadion kromołowskiego LKS-u odwiedził znakomity fotoreporter sportowy Jerzy Kleszcz, który fotografował najważniejsze wydarzenia sportowe na całym świecie, m.in. igrzyska olimpijskie, zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich czy spotkania UEFA EURO 2012.

Minimalna porażka z liderem po wyrównanej walce

Wpisany przez Marcin Kwapisz sobota, 23 listopada 2013 19:54

W sobotę (23 listopada) LKS Źródło Kromołów przegrało z najlepszą drużyną pierwszej części sezonu - KS Niwy Brudzowice 2:1 (1:1). Był to mecz w ramach pierwszej kolejki serii rewanżowej sosnowieckiej Klasy A.

Piłkarze z najstarszej dzielnicy Zawiercia zakończyli 2013 r. wyjazdową porażką z Niwami, które spędzą przerwę zimową na pierwszej pozycji w ligowej hierarchii. Jednak przy odrobinie szczęścia, a przede wszystkim większej koncentracji pod bramką rywali, kromołowianie mogli wyjechać z Brudzowic w lepszych nastrojach. Wynik spotkania otworzył w 15. minucie Damian Kowalski. Pomimo problemów kadrowych, Źródło postawiło wymagające warunki przeciwnikowi i już w następnym kwadransie gry Rafał Sikora doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron oba zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji podbramkowych, ale nie przyniosły one zmiany rezultatu. Dopiero w 74. minucie, dzięki trafieniu Marcina Krawczyka, gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Niebawem na naszej stronie zaprezentujemy obszerne podsumowanie rundy jesiennej, a także przedstawimy plan okresu przygotowawczego kromołowskiego LKS-u.

ŹRÓDŁO KROMOŁÓW: Tomasz Stańczyk - Andrzej Jadczyk, Bogdan Szadkowski (C), Bartłomiej Nędza, Szymon Mogielski - Mateusz Sokołowski (80. Damian Hardyn), Łukasz Zamora, Artur Oczko, Jarosław Rasztabiga - Bartosz Nowiński (75. Dawid Nędza), Rafał Sikora

Koniec serii. Stadion Źródła zdobyty

Wpisany przez Marcin Kwapisz niedziela, 17 listopada 2013 19:58

W niedzielę (17 listopada) LKS Źródło Kromołów uległo LKS Ostoi Żelisławice 2:3 (0:1). "Czerwono-zieloni" w tym spotkaniu przegrywali, remisowali, prowadzili, by ostatecznie zostać bez punktów.

Jedyna bramka do przerwy padła w 18. minucie, a jej autorem był Roman Cichoń. Warto odnotować, że dwie minuty wcześniej goście nie wykorzystali rzutu karnego, egzekwowanego przez Adama Syrka, który posłał futbolówkę na wiwat nad poprzeczką. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Źródła. W 47. minucie powracający na boisko po ciężkiej kontuzji Dawid Nędza wyrównał stan rywalizacji. W 64. minucie Szymon Mogielski wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Niestety, po pięciu wygranych z rzędu na własnym terenie, kromołowianie musieli przełknąć gorycz porażki. Katem drużyny z najstarszej dzielnicy Zawiercia okazał się Grzegorz Szczodrowski, który najpierw w 76. minucie zamienił "jedenastkę" na gola, by następnie w 84. minucie ustalić wynik niedzielnego pojedynku, dając zwycięstwo Ostoi.

W barwach kromołowskiego LKS-u na placu gry zabrakło m.in. Damiana Kota (kontuzja kolana), Artura Oczki (pauza za żółte kartki) oraz Rafała Sikory (kontuzja stopy).

Źródło zakończyło rundę jesienną na dziesiątej pozycji. Przed nami jeszcze jeden mecz - o ile warunki atmosferyczne nie ulegną pogorszeniu. W pierwszej kolejce serii rewanżowej team prowadzony przez Bogdana Szadkowskiego zmierzy się na wyjeździe z Niwami Brudzowice.

ŹRÓDŁO KROMOŁÓW: Tomasz Stańczyk - Sławomir Turlej, Bogdan Szadkowski (C), Marek Łągiewka, Robert Kowalski (46. Jarosław Rasztabiga) - Szymon Mogielski, Damian Latko (85. Damian Hardyn), Łukasz Zamora, Błażej Janoska - Dawid Nędza, Mateusz Sokołowski (46. Bartosz Nowiński)

Wyjazdowa niemoc trwa

Wpisany przez Marcin Kwapisz niedziela, 10 listopada 2013 17:40

W niedzielę (10 listopada) LKS Źródło Kromołów przegrało na wyjeździe z LKS Skalniakiem Kroczyce 2:1 (1:0). Gospodarze obieli prowadzenie w 14. minucie, dzięki bramce zdobytej przez Marka Surowca. Kromołowianie odpowiedzieli w 79. minucie trafieniem Artura Oczki. W 87. minucie losy derbowej potyczki rozstrzygnął Grzegorz Mucha, którego gol zagwarantował Skalniakowi trzy punkty.

Porażka w Kroczycach spowodowała spadek drużyny z najstarszej dzielnicy Zawiercia z siódmej na ósmą pozycję w ligowej hierarchii.