Impresje na Wielkanoc

Od godzin porannych w dniu 06.04.2014 r. (niedziela) w Pałacyku nad Wartą w Kromołowie rozpoczął się Przedświąteczny Kiermasz Rękodzieła Artystycznego, w którego programie były: wystawa pokonkursowa, liczne atrakcje kiermaszowe, zajęcia plastyczne malowanie pisanek oraz wręczenie nagród w konkursie "Kogut".

Był to już XII konkurs rękodzieła artystycznego zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury "Centrum" w Zawierciu i Klub Ludzi Twórczo Zakręconych działający przy tejże placówce. Konkurs miał charakter otwarty i mógł  wziąć w nim każdy bez ograniczeń wiekowych. Prace należało wykonać w jednej z wymienionych w regulaminie konkurencji, a mianowicie: pisanka zdobiona motywem koguta lub forma przestrzenna koguta np. rzeźba, metaloplastyka, witraż, koronka, haft, recykling. Organizatorzy ustalili następujące kategorie wiekowe: dzieci do lat 8, dzieci w wieku 9-12 lat, młodzież w wieku 13- 19 lat i dorośli od lat 20. Na konkurs wpłynęło 130 prac od 113 uczestników. Komisja konkursowa składająca się z trzech pedagogów artystycznych dokonała oceny prac biorąc pod uwagę: walory artystyczne, kreatywność i pomysłowość oraz staranność wykonania. Koguty - prace oceniano w trzech kategoriach artystycznych tj. ceramika, szkło i papieroplastyka. Poniżej wymienimy nagrodzonych pierwszymi miejscami w poszczególnych kategoriach.

Dzieci do lat 8:

Papieroplastyka - Collage: Amelia Golenia, Ewa Baranek, Krystyna Bakalarczyk

Ceramika: Magdalena Płuciennik

Dzieci od 9 do 13 lat

Szkło: Marta Musialska

Collage: Jagoda Łukasiewicz

Papieroplastyka: Joanna Zatoń

Ceramika: miejsca pierwszego nie przyznano, natomiast trzy drugie i trzy trzecie.

Młodzież od 13 do 19 lat

Szkło: Marcel Lipowicz

Dorośli

Szkło: Marta Kasprzak Świderska oraz GRAND PRIX Grażyna Bieniasz

W trakcie kiermaszu odbył się konkurs malowania jajek, w którym wzięło udział 45 dzieci. Na zakończenie w nagrodę każde dziecko losowało jajko niespodziankę a wykonaną pisankę po prezentacji zabrało na pamiatkę.

Przygotowanie prac artystycznych odbywało się pod opieką artysty plastyka- pracownika MOK "Centrum" - p. Jolanty Czernek.

Zdjęcia wykonał Stefan Walęga

 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template