Strona główna Samorząd Mieszkańców

Samorząd mieszkańców

KOMUNIKAT - ZMIANA MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO dla rejonu położonego przy ul. ZBOŻOWEJ

Wpisany przez Mariusz Golenia sobota, 25 września 2021 19:57

WAŻNA INFORMACJA  !!!

 

PROJEKT ZMIANY MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO – MPZP - dla rejonu położonego przy ul.ZBOŻOWEJ

      

W związku z przystąpieniem do planowanej zmiany MPZP dla rejonu położonego przy ul. ZBOŻOWEJ, proszę mieszkańców zainteresowanych – mających w tym rejonie swoje działki - o śledzenie stron Urzędu Miasta Zawiercie i kontakt indywidualny w powyższej kwestii z Wydziałem Zagospodarowania Przestrzennego UM w Zawierciu.

Uchwała rozpoczynająca prace nad przystąpieniem do opracowania zmian, będzie procedowana przez Radę Miejską na najbliższej sesji w dniu 29 września 2021 r.

Jeżeli zostanie zaakceptowana rozpoczną się dalsze prace w powyższej kwestii. 

 

Wydział Zagospodarowania Przestrzennego UM:

II piętro – pok. 208

tel: 32 67 225 34

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

 

Prace drogowe

Wpisany przez Mariusz Golenia niedziela, 19 września 2021 19:12

 

Trwają prace drogowe w dzielnicy. Ku końcowi zmierza już duży remont generalny ul. Łośnickiej i Filaretów a także ul. Piłsudskiego – jedna inwestycja Starostwa Powiatowego. Zostają jeszcze fragmenty do wykorytowania, sfrezowania asfaltu i położenia ostatnie warstwy asfaltu. Po tych pracach zostaną jeszcze oprawione, odkryte studzienki kanalizacyjne. Poprawione zostaną chodniki a także krawężniki. Na nowych zatoczkach autobusowych,  przystankach zostaną ustawione nowe wiaty dla pasażerów. Jeszcze trochę utrudnień, ale efekt końcowy powinien być widoczny i odczuwalny dla korzystając z dróg.

Kończy się już również dobudowa ulicy Dożynkowej – zaległość z budowy mieszkań socjalnych. Praktycznie zostaje wykonanie nawierzchni. Zapewne przedłużenie infrastruktury, nawierzchni drogi wpłynie na kolejne wybudowanie domów w tym rejonie. A przede wszystkim nowy odcinek drogi poprawi skomunikowanie ulic Filaretów i Dożynkowej. Ułatwi poruszanie się, przejazd mieszkańcom Osiedla Wspólnot Mieszkaniowych. Inwestycje prowadzi Urząd Miejski w Zawierciu i termin wykonania prac nie jest zagrożony.

Zgodnie z planem posuwają się również prace remontowe na ul. Karlińskiej. Osadzane są krawężniki, frezowany asfalt, równane pobocza. Na części drogi jest już położona pierwsza warstwa nawierzchni asfaltowej. Inwestycja ta zapewne najbardziej cieszy mieszkańców Karlina oraz Kiełkowic a także okolicznych miejscowości. Na tej drodze prace przebiegają planowo i bez żadnych większych problemów.

 

 

 

   

Festiwal "Polska od kuchni" - FINAŁ

Wpisany przez Mariusz Golenia niedziela, 08 sierpnia 2021 10:00

Festiwal „Polska od kuchni” w Zawierciu

W najstarszej dzielnicy miasta – Kromołowie

14 sierpnia 2021 r.  – sobota – od samego rana…

 

W tym roku wojewódzki finał ogólnopolskiego festiwalu „Polska od kuchni” zorganizuje Gmina Zawiercie. A miejscem goszczącym Koła Gospodyń Wiejskich i wszystkich gości, mieszkańców będzie nasza dzielnica Kromołów.

W imieniu Prezydenta Miasta Łukasza Konarskiego zapraszamy w sobotę do KROMOŁOWA.

Nie zabraknie atrakcji, muzyki, uśmiechu, dobrego jedzenia a przede wszystkim spotkania na żywo – porozmawiania po długim okresie „izolacji”… Wielu z Państwa wspomina „Jarmarki Kromołowskie” organizowane przez RZF „Kromołowianie” oraz Miasto Zawiercie. Cykl spotkań „Muzyczne Wieczory” w Pałacyku nad Wartą organizowane przez Pana Stefana Markowskiego i MOK w Zawierciu. Nie zapomnianą imprezę „Pożegnanie Lata” na boisku dolnym organizowaną przez Miasto Zawiercie wraz z OSiR-em. Myślę, że najbliższa sobota połączy wszystkie powyższe wydarzenia i przy słonecznej pogodzie będzie niezapomnianym dniem w środku lata… transmitowanym przez cały czas przez TV !!!

Na terenach rekreacyjnych będzie wybudowana scena. Będą kramy, stoiska. A Szlachta Skarżycka pod przewodnictwem Witka Leśniaka i przy pomocy Adama i Roberta Pałków przetransportuje i ustawi Skarżyckie Chochoły – za co bardzo dziękujemy.

W finale festiwalu wezmą udział Panie oraz Panowie z Kół Gospodyń Wiejskich z KARLINA i ze SKARŻYC.

W kategorii Konkurs Artystyczny zachęcam do głosowania na SZLACHTĘ SKARŻYCKĄ –

głosowanie odbywa się przez wysłanie SMS-a o treści POK.4226 na numer 7248

W kategorii Miss Wdzięku proszę o oddawanie głosów na Panią Alinę Turlej – SMS o treści POK.2140 na numer 7248

W kategorii Konkurs Kulinarny na głos czeka Kućmok od KGW KARLIN – SMS o treści POK.3280 na numer 7248

Koszt SMS-a to 2 zł netto (2,46 zł z VAT)

Szczegóły konkursu: https://bit.ly/3i6IbPg

https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/

https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/wojewodztwo-slaskie-s6058-n404

 

ZAPRASZAMY DO KROMOŁOWA

   

Dobudowa ulicy Dożynkowej

Wpisany przez Mariusz Golenia sobota, 24 lipca 2021 18:24

 

Dobudowa ulicy Dożynkowej

 

Na wnioski mieszkańców ulicy Nowej oraz MOPS rozpoczęły się prace przy dobudowie ulicy Dożynkowej – przedłużeniu drogi do ulicy Filaretów (przy byłej suszarni).

Skomunikowanie tych ulic ułatwi dojście dla mieszkańców do przystanku przy ul. Filaretów oraz łatwiejszy dojazd/wyjazd z osiedla socjalnego.

Dodatkowo przy planowanej przebudowie drogi powiatowej Włodowice – Bzów, dobudową brakującego chodnika (nowo wybudowane domy) będzie ta inwestycja kompleksowym rozwiązaniem dla użytkowników dróg, mieszkańców. Prace rozpoczęły się od uzbrojenia terenu w media. Przygotowanie sieci pod oświetlenie.

   

Pałacyk nad Wartą z OSP Kromołów

Wpisany przez Mariusz Golenia piątek, 25 czerwca 2021 23:32

źródło: zdjęcie - fb Prezydent Łukasz Konarski

 

Od ponad roku toczyła się sprawa z przekazaniem Pałacyku nad Wartą w zarządzanie naszej jednostce OSP Kromołów. Pierwsze rozmowy jakie  prowadził Prezydent Miasta z zarządem OSP były zapowiedzią dalszych kroków w tym temacie. Na zorganizowanym spotkaniu przez SMDK w ubiegłym roku wszystkie organizacje społeczne w dzielnicy poznały pewne plany związane z tym faktem. Pewne  kwestie, też musiały zaczekać ze względu na aspekty administracyjno-prawne. Wszystkie pośrednie zdarzenia, które zachodziły w Pałacyku były też pokłosiem podjętych decyzji. Czy też złożonych deklaracji. Jak również czasu w jakim przyszło nam funkcjonować – obostrzenia – brak wydarzeń kulturalnych.

Formalności stało się zadość w dniu 1 czerwca 2021 r., gdzie oficjalnie podpisano odpowiednie umowy podczas spotkania w Pałacyku nad Wartą.

W między czasie budynek trochę opustoszał. MOK przeprowadził inwentaryzację. Przewiózł do MOK-u „swoje rzeczy”. Nawet i obrazy… ale po interwencji w tej sprawie, obrazy mają powrócić do Pałacyku…

Zapewne w tej kwestii, więcej do powiedzenia mają strażacy. I zapewne też przedstawią swoje plany co do budynku i jego funkcjonowania na łamach strony www oraz portalach społecznościowych. A może już na zebraniach ogólnych. Spotkaniach samorządu. Tak aby mieszkańcy, którzy partycypowali w kosztach odbudowy domu kultury/remizy mieli najlepsze i bieżące informacje – co dalej.

Ze swojej strony, życzę OSP dobrych pomysłów. Realizacji planów. Przyciągnięcia do Pałacyku lokalnej, miejskiej społeczności. Czy to na wydarzenia kulturalne, zajęcia, wolne spędzenie czasu, gry, zabawy...

Na dotychczasowych zasadach będą mogły korzystać z Pałacyku Kromołowskie organizacje społeczne i zespoły.

Poniżej link do informacji z fb – OSP Kromołów / Prezydent Miasta  – https://www.facebook.com/286850201417932/posts/3306359786133610/?app=fbl

   

Strona 1 z 40

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
joomla template