Strona główna Kultura Wydarzenia kulturalne "Dzień Seniora" w Pałacyku nad Wartą

"Dzień Seniora" w Pałacyku nad Wartą

Kolejne spotkanie w tym roku odbyło się w murach Pałacyku nad Wartą. Tym razem w Kromołowie gościli członkowie Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, którzy świętowali Dzień Seniora. W uroczystości uczestniczył Prezydent Miasta Zawiercie – pan Witold Grim, który wszystkim gościom złożył życzenia i wręczył kwiaty. Starostwo Powiatowe reprezentowała pani Maria Milejska – Członek Zarządu Powiatu. Poniżej zamieszczam artykuł Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej UM w Zawierciu oraz link, pod którym mogą Państwo zobaczyć galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Ponad 80 osób, członków Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej świętowało Dzień Seniora w Pałacyku nad Wartą w Kromołowie. Życzenia z tej okazji złożył prezydent miasta Witold Grim. PKPS to stowarzyszenie charytatywne, które prowadzi działalność na rzecz osób potrzebujących i samotnych. Organizacja niesie fachową pomoc, udziela materialnego i organizacyjnego wsparcia w szczególności osobom biednym, bezdomnym, samotnym i opuszczonym. W ramach pomocy przekazuje żywność, warzywa i owoce, opał, odzież, środki czystości. PKPS współpracuje m.in. z miastem Zawiercie ubiegając się o dotacje i małe granty na realizację zadań publicznych gminy.

Przez wiele lat prezesem zawierciańskiego oddziału PKPS była Barbara Piotrowska, która za swoją działalność otrzymała godność Honorowego Prezesa PKPS. Taką decyzję podjął Wojewódzki Zjazd Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, który odbył się 15 listopada br. O uhonorowaniu byłej prezes poinformowano podczas Dnia Seniora i podziękowano za to wyróżnienie Markowi Dorożyńskiemu, prezesowi Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego PKPS oraz Alinie Wichór, dyrektor.”

Tekst i zdjęcia: http://www.zawiercie.eu/aktualnosci/5513#!prettyPhoto

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template