Strona główna Kultura Wydarzenia kulturalne Kolędy i pastorałki w Pałacyku

Kolędy i pastorałki w Pałacyku

 

Po zimowej przerwie, feriach nadrabiam zaległości w lokalnych wydarzeniach i informowaniu o sprawach miasta, dzielnicy.

W styczniu, jak co roku w Pałacyku nad Wartą spotkały się zawiercianskie zespoły folklorystyczne, aby w świątecznej atmosferze wyśpiewać kolędy i pastorałki. Nie zabrakło wśród nich również najmłodszych – czyli zespołu „Super Nutki” oraz doświadczonych artystów „Folky Band” wraz z muzykami country. Takie połączenie muzyki regionalnej z muzyką country ma rozbrzmiewać podczas tegorocznego muzykowania w naszej dzielnicy, co zapowiadał pan Stefan Markowski. Gospodarzami kolędowania było Miasto Zawiercie wraz z MOK w Zawierciu, filia w Pałacyku a przede wszystkim Panie z RZF „Kromołowianie”. Jak zawsze naszym „Dziewczynom” nie odmówili pomocy przedsiębiorcy z naszej dzielnicy, za co wszyscy dziękujemy.

Poniżej relacja ze strony www - MOK i link do zdjęć.

„Wspólne kolędowanie ma w Polsce wieloletnią tradycję. W Kromołowie po raz 16 tradycji stało się zadość. Spotkały się zespoły reprezentujące "Pałacyk nad Wartą”, Karlinianki, Marciszowianki, Łośniczanki, Bzowianki,  w wykonaniu których usłyszeliśmy piękne kolędy i pastorałki. Licznie zgromadzona publiczność gorąco oklaskiwała wykonawców, a także sama włączała się do wykonania utworów.

Po koncercie biesiadowanie połączono z tańcami w rytmie karnawałowych melodii.

Poza wspólnym śpiewaniem kolędowanie spełnia walor integracji ludzi związanych z upowszechnianiem dziedzictwa kulturowego naszego Miasta.”

 

https://www.mok.pl/aktualnosci/978

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template