Strona główna Kultura Wydarzenia kulturalne JUBILEUSZ 25-LECIA RZF "KROMOŁOWIANIE"

JUBILEUSZ 25-LECIA RZF "KROMOŁOWIANIE"

 

W dniu 2 października 2021 r. Regionalny Zespół Folklorystyczny „KROMOŁOWIANIE” świętował swoje 25-lecie istnienia. Spotkanie z jubilatami odbyło się w Pałacyku nad Wartą. Było wiele wspomnień. Prezentacja archiwalnych występów, zdjęć. Zespół wykonał krótki recital – wspomnienie nie zapomnianych melodii. A następnie Pan Stefan Markowski umilił spotkanie swoją muzyką i występem.

Było wiele życzeń. Uśmiechów. Łez – ale z radości. Wspomnień. Wspólne śpiewanie, biesiadowania jak pokazało sobotnie popołudnie było bardzo wszystkim potrzebne. Atmosfera w Pałacyku była radosna przez cały czas trwania jubileuszu… Oczywiście nie zabrakło na jubileuszu założycieli zespołu, prowadzących zespołu: Pani Grażyny Ferdyn i Pana Stefana Markowskiego a przede wszystkim „ikon” zespołu: Pani Mari Syncerz, Pani Anny Kozłowskiej oraz Pani Barbary Pędzik. Na jubileuszu pojawili się również mieszkańcy, którzy byli członkami zespołu i wspólnie występowali na scenach prezentując lokalny folklor.

Z życzeniami pojawili się: Barbara Kozioł – wice Starosta Powiatu Zawierciańskiego wraz z Łukaszem Konarskim – Prezydentem Miasta oraz powiatowi i miejscy radni: Małgorzata Machura, Andrzej Wilk, Martyna Gajos i Mariusz Golenia a także Iwona Kuźniak z Wydziału Promocji i Współpracy z NGO Starostwa. Kromołowskich Przedsiębiorców wspierających zespół reprezentował Pan Stefan Rotarski. Jak zwykle dopisali przedstawiciele miejscowych organizacji społecznych zaproszeni przez Panią Marię. Z Samorządu Mieszkańców Dzielnicy Kromołów pojawił się Włodzimierz Czech – Przewodniczący SMDK. Ochotniczą Straż Pożarną - OSP Kromołów reprezentowali druhny i druhowie na czele z prezesem Andrzejem Domagałą. Towarzystwu Sympatyków Kromołowa przewodził Pan Aleksander Bąba. LKS Źródło Kromołów reprezentował prezes Kazimierz Miśta. Oczywiście SP-13 była reprezentowana przez Dyrektora Szkoły.

RZF „Kromołowianie” dziękuje serdecznie wszystkim za udział i miłą atmosferę. Podobnie jak w przypadku sierpniowego jubileuszu LKS Źródło o kulinaria zadbała Pani Basia z Bogusią… a w przygotowaniu sali pomogły druhny i druhowie z OSP Kromołów.

Powyższe wydarzenie udało się zrealizować dzięki wsparciu społeczności lokalnej. Za pomoc finansową RZF „Kromołowianie” składa najserdeczniejsze podziękowania na ręce: Elżbiety i Piotra Jurczyk – „INTERCOR”, Olgi i Stefana Król - „KRÓLMET”, Anny i Stefana Rotarskich - „ANRO”, , Miłosza Lendora - „MONTOMET”, Marii i Włodzimierza KRÓL - „KRÓL-POL”, Edmunda oraz Pawła Zygmańskich – „IGLO”, Zofii Król-Stanickiej – „DELIKATESY ABC”, Kamili i Damiana Czapla – „ŻABKA”, Agnieszki Krok – „SPAR”, Janiny Chmurskiej oraz Pauliny i Mariusza Golenia.

Poniżej przedstawiam Państwu linki do relacji z tego wydarzenia, gdzie znajdą Państwo również wiele zdjęć.

https://zawiercie.powiat.pl/aktualnosci/25-lat-regionalnego-zespolu-folklorystycznego-kromolowianie.html

https://www.facebook.com/100063454074503/posts/271974324927701/?app=fbl

https://www.facebook.com/768478353195048/posts/4572959776080201/?app=fbl

 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template