Lokalne media piszą

 

Kompleks w Kromołowie już w przyszłym roku
Do końca maja przyszłego roku trwać będzie budowa kompleksu sportowo - rekreacyjnego w Kromołowie. Przetarg na realizację tej inwestycji już został ogłoszony.
O budowie kompleksu rekreacyjno - sportowego w Kromołowie mówi się od dawna. Niestety, brak środków finansowych skuteczne uniemożliwił realizację tej inwestycji. W celu pozyskania pieniędzy, gmina Zawiercie złożyła wniosek o dofinansowanie tego zadania ze środków unijnych, jednak początkowo znalazł się on na liście rezerwowej, w związku z czym budowa kompleksu rekreacyjno - sportowego stanęła pod znakiem zapytania. Po aktualizacji przez Zarząd Województwa Śląskiego listy projektów wybranych do dofinansowania w ramach Działania 3.2.2. Infrastruktura okołoturystyczna/podmioty publiczne zadanie pod nazwą: "Budowa kompleksu sportowo - rekreacyjnego u źródeł Warty w Kromołowie". Wartość projektu opiewa na kwotę ponad czterech milionów złotych, z czego dofinansowanie stanowi 85% czyli ponad trzy miliony złotych. Pozostała część pochodzić będzie z budżetu miasta.
Zgodnie z założeniami, w Kromołowie ma powstać platforma widokowa, a także dwa stawiki i system kanałów wodnych wokół których pojawią się ławki i alejki. Teren przeznaczony do spacerów będzie wybrukowany. Powstaną także nowe parkingi, budynek socjalny przy budynku sportowym oraz Plac Kromołowski, gdzie będą odbywać się różnego rodzaju imprezy kulturalne. Cały teren podzielony zostanie na dwie części: dolną (rejon nad Wartą) to miejsce przeznaczone na parkingi dla samochodów osobowych oraz autokarów oraz górną, czyli wspomniany już teren rekreacyjny. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to 29 maja 2015 r. (termin zostanie wydłużony zgodnie z umową z Urzędem Marszałkowskim w Katowicach).
 
źródło: www.zawiercie.info
 
 

 

 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template