Strona główna Samorząd Mieszkańców Informacje TAKIE HISTORIE W KROMOŁOWIE - MONITORING DAŁ RADĘ...

TAKIE HISTORIE W KROMOŁOWIE - MONITORING DAŁ RADĘ...

 

O sprawie poniższej pewnie większość z Państwa słyszała. A dzisiaj z informacji z KPP w Zawierciu możemy wyczytać, że sprawca tego „napadu” został zatrzymany. Ślad po śladzie, krok po kroku, klatka po klatce monitoringów zawierciańscy policjanci „rozpracowywali” sprawcę, aż został on zatrzymany. Jak widać monitoring wszech obecny dał radę… dojechać nawet do Poręby.

W Kromołowie mężczyzna zaatakował sprzedawczynie i ukradł gotówkę. 44-latek został zatrzymany. 

Wszedł do sklepu z pudełkiem, mówiąc, że to bomba. Zaatakował ekspedientkę i ukradł ponad 8,5 tysiąca złotych. Zawierciańscy kryminalni ustalili, kto stoi za tym rozbojem. Mężczyzna został zatrzymany i jest już tymczasowo aresztowany.

W połowie lutego w jednym ze sklepów w Kromołowie doszło do rozboju. Zaraz po otwarciu wszedł tam mężczyzna w kapturze, maseczką na twarzy i reklamówką w ręce. Idąc w stronę regałów z alkoholem wyjął z reklamówki pudełko, które położył na ziemi. Po podejściu do lady poprosił o papierosy. Gdy kobieta sięgała po nie, zauważyła pozostawiony przez klienta pakunek. Poprosiła go, aby zabrał swoją własność. Wtedy mężczyzna powiedział, że to bomba. Chwilę później zaatakował ekspedientkę. Mężczyzna wszedł za ladę i trzymając kobietę za szyję, sięgnął po gotówkę. Napastnik, nie mogąc sforsować zabezpieczenia jednej z kas, zrezygnował z jej otwarcia i zabranymi wcześniej pieniędzmi wyszedł ze sklepu. O zdarzeniu natychmiast zostali powiadomieni zawierciańscy policjanci. Na miejscu pojawili się także strażacy. Sprawdzono, co kryje się w tekturowym pudełku. Na szczęście nie była to bomba, a pusta butelka po alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna ukradł ze sklepu ponad 8,5 tys. zł.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo, a kryminalni z zawierciańskiej jednostki rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Podjęte przez nich działania pozwoliły ustalić, kto stoi za rozbojem. W miniony poniedziałek mężczyzna został zatrzymany. 44-letni mieszkaniec Poręby usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Wczoraj zawierciański sąd przychylił się do wniosku prokuratora. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe 3 miesiące spędzi on teraz w izolacji. Za rozbój grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.”

Mat: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

 

 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template