Strona główna Sport Zapowiedzi meczow Źródło zagra z reprezentacją Polski!

Źródło zagra z reprezentacją Polski!

Mecz z reprezentacją Polski
plakat: Marcin Kwapisz

Przed nami historyczne wydarzenie. Dzięki staraniom Bogusława Radkowskiego, oldboje Źródła Kromołów, wsparci posiłkami z m.in. Warty Zawiercie, zmierzą się z Reprezentacją Polski Oldbojów w futsalu! Towarzyski pojedynek zostanie rozegrany 25 listopada (niedziela) o godz. 16.00, w hali OSiR II Zawiercie (ul. Blanowska 40). Wstęp na to spotkanie będzie bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

ORGANIZATORZY:

LKS "Źródło" Kromołów
OSiR Zawiercie

O REPREZENTACJI "35":

Reprezentacja Polski Oldbojów w futsalu powstała w czerwcu 1995 roku, a oficjalnie została zatwierdzona w lutym 1996 roku przez Komisję Futsalu PZPN. Odpowiedzialnym za funkcjonowanie drużyny został Tomasz Porwet zwany selekcjonerem. Stanowisko to pełni do obecnej chwili. Celem reprezentacji jest propagowanie futsalu poprzez rozgrywanie meczów towarzyskich i pokazowych na terenie całego kraju, a także poza granicami. Obowiązkiem jest godne reprezentowanie barw narodowych oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej. W okresie funkcjonowania, reprezentacja rozgrywała mecze, bądź turnieje w małych miejscowościach naszego kraju oraz na dużych obiektach wielkich miast polskich i europejskich. Kadra gościła w Austrii, Słowacji, Czechach oraz w Niemczech, rozgrywając tam wiele meczów i turniejów. Głównie odnosiła zwycięstwa, np.: 1. miejsce w Hanowerze, Padebornie czy też w Wiedniu (Polonia Wiedeń-trzecia drużyna seniorskiej ligi austriackiej). W drużynie "biało-czerwonych" grało wielu znanych piłkarzy tak z hali jak i z dużych boisk, np.: uczestnicy mistrzostw świata z Hongkongu - J. Podgórski, A. Antos, W. Lipka, M. Rypel, Z. Pawela czy legenda polskiego futsalu K. Kuchciak oraz znani ligowcy futsalu: Z. Szklany, A. Filosek, B. Nagi, M. Ilnicki, A. Zaja, M. Mazur czy T. Milczarek. Występował także reprezentant Polski w futsalu, beach soccer i reprezentacji Polski z dużego boiska A. Kryger a także znani z zielonej murawy reprezentanci Polski: A. Kobylański, K. Szuster, G. Piechna. Występowali także zawodnicy znani z naszych ligowych boisk: M. Boguś, M. Jaworski, Z. Sołtysik, A. Sarnat, P. Markiewicz; jak również Mistrzowie Europy w futsalu księży: E. Giemza, M. Łosak, G. Olejarczyk, R. Lasota czy M. Olszewski. Od 2010 roku Reprezentacja Polski "35" w futsalu jest oficjalną drużyną PZPN, a nie jak było to dotychczas reprezentacją przy komisji futsalu PZPN.

Więcej informacji o reprezentacji na stronie www.futsalpolska-oldboje.oz.pl

Zapraszamy także do aktywnego korzystania z forum dyskusyjnego Źródła Kromołów - www.zrodlokromolow.fora.pl. Właśnie tam, każdy może wyrazić swoje opinie na tematy związane z Klubem.

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template