Strona główna

ruszają montaże instalacji oze

RUSZA długo wyczekiwany projekt OZE !!!

Po wielu perypetiach administracyjnych związanych z odwoływaniem się jednej z firm, rusza montaż instalacji odnawialnych źródeł energii - OZE.

Od ubiegłego tygodnia kontaktuje się z Państwem Agencja Rozwoju Zawiercia – Park Technologiczny ws. aneksów do umów. Po ich podpisaniu ruszą prace projektowe i instalacyjne, co zapewne jest dla Państwa najważniejszą informacją.

Dziękując Państwu za cierpliwość należą się również podziękowania pracownikom ARZ, że pomimo problemów doprowadzili tak duży projekt ku końcowi i wyznaczony cel zostanie osiągnięty. Cel ekologiczny, ekonomiczny. Aczkolwiek przed ARZ chyba jeszcze najtrudniejsze zadanie – rozliczenie projektu po wykonaniu instalacji we wszystkich gminach.

 

Więcej informacji mogą Państwo pozyskać z poniższej relacji UM z podpisania umów.

Ale także kontaktując się bezpośrednio z ARZ na ul. Technologicznej.

Pomimo wydłużonego czasu oczekiwania na realizację projektu – montaż instalacji – myślę, że będą Państwo zadowoleni z tych inwestycji i wpłynie to korzystnie na stan naszego powietrza, środowiska ale również pozwoli zaoszczędzić w budżecie domowym wydatki na opłaty za energię elektryczną.

 

Dziś podpisano umowy z wykonawcami w ramach projektu „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim - Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie”. Tym samym przechodzimy do etapu realizacji.

Projekt obejmuje zaprojektowanie, dostawę i montaż 1068 instalacji solarnych, 2034 mikroinstalacji fotowoltaicznych, 692 instalacji powietrznych pomp ciepła oraz 162 instalacji z kotłem ciepła na biomasę - pellet w 6 gminach województwa śląskiego (Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie).

Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski podkreślał, że realizacja projektu nie jest łatwa, ale współpraca gmin przyniosła efekt - przejście do kolejnego etapu przedsięwzięcia. W spotkaniu uczestniczyli także m.in. Zastępcy Prezydenta Zawiercia Małgorzata Benc i Justyna Miszczyk oraz Skarbnik Marcin Gawłowicz (Gmina Zawiercie), Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński i jego Zastępca Michał Zastrzeżyński, Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, Burmistrz Poręby Ryszard Spyra, Burmistrz Szczekocin Jacek Lipa oraz Wójt Irządz Jan Molenda, a także Skarbnicy Gmin oraz Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Maria Materla.

Wybrani wykonawcy to: SOLARTIME (instalacje solarne), Hymon (instalacje fotowoltaiczne) oraz Ergo Ekologia (instalacje z kotłem ciepła na biomasę). Jeśli chodzi o powietrzne pompy ciepła, to wykonawca nie został jeszcze wybrany.

Projektem objęte są 984 gospodarstwa domowe w gminie Zawiercie. Realizacja rozpocznie się już w tym miesiącu. Na początku będą wykonywane projekty instalacji, a o wszystkich pracach wykonawcy poinformują mieszkańców indywidualnie.

Na terenie naszego miasta przedsięwzięcie realizuje Agencja Rozwoju Zawiercia. Wartość tego projektu to ponad 70 milionów złotych. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.”

https://www.zawiercie.eu/aktualnosci/8722

joomla template