Strona główna Interwencje mieszkańców Infrastruktura odnowiona ławka na rynku - inicjatywa mieszkańców

odnowiona ławka na rynku - inicjatywa mieszkańców

 

W kwietniu zostały zdemontowane przez PUK Zawiercie stare siedliska ławek kamiennych na Rynku w Kromołowie. Leciwe drzewo spróchniało. Z inicjatywą zamontowania nowych wyszli mieszkańcy z okolic Rynku, którzy wolne chwile spędzają na rozmowach przy studni. Z tartaku pozyskane zostały „kantówki”, które zostało oheblowane i pomalowane impregnatem. Przygotowane do montażu.

W tym miejscu chcę podziękować za przekazanie nie odpłatne kantówek jednemu z tartaków a Mateuszowi Burzyńskiemu - „Automat” - za przekazanie nie odpłatnie impregnatu.

Największe słowa uznania kieruję do panów: Jana Iskierki oraz Marka Kaziroda za przygotowanie drzewa, pomalowanie oraz zamontowanie nowego siedziska na jednej z ławek (kamiennej podmurówce). Efekt wykonanych prac możecie Państwo zobaczyć na zdjęciach. Zostały poczynione starania o kolejne pozyskanie kantówek, ponieważ mieszkańcy Rynku stwierdzili, że jak będzie materiał sami wszystkie ławki odnowią. Jak mówią: „…mamy dużo czasu na emeryturze. Pomału się zrobi”

Muszę dodać, że dzięki okolicznym mieszkańców i służbom UM w Zawierciu (m.in. PUK Zawiercie) Rynek jest zadbany. Jest utrzymany porządek. I tak to chyba powinno wyglądać, czyli wszyscy powinniśmy dbać o wspólne dobro. Teraz mieszkańcy czekają na zakup i ustawienie małej altany, co przy okazji wizyt na Rynku oraz zebrania w Pałacyku potwierdził Prezydent Miasta – Łukasz Konarski oraz Sekretarz Miasta - Agata Jarza - Korpyś.  

P.S. wzór z mieszkańców Rynku powinna czerpać młodzież, która niestety zostawia po sobie delikatnie mówiąc bałaga w miesjcach publicznych. A szczególnie w dużej altanie na terenach rekreacyjnych. Oczywiście jest to "wąska grupa nastolatków". A koszy jest w pobliżu wiele i są blisko - nawet jeden przy altanie. Nie wspomną już o "wpisach - rycinach" na ławkach, stołach i konstrukcji. Napisy te nie są do zacytowania. Ich "poziom" jest delikatnie mówiąc - płytki intelektualnie. Sprawa została zgłoszona do naszego aspiranta Dzielnicowego KPP w Zawierciu. Osoby są znane Dyrekcji Szkoły (monitoring to potwierdził). 

 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template