Strona główna Z życia szkoły Z życia szkoły Wycieczka do Planetarium w Chorzowie

Wycieczka do Planetarium w Chorzowie

27 kwietnia uczniowie klas 3 wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Planetarium w Chorzowie. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat planet Układu Słonecznego oraz zjawisk meteorologicznych. Pierwsza lekcja odbyła się nietypowym miejscu –w stacji meteorologicznej. Wszyscy przypomnieli sobie, a także poznali nowe symbole (piktogramy) oznaczające elementy pogody. Dowiedzieli się również, w jaki sposób meteorolodzy przewidują pogodę.

Druga część prelekcji odbywała się już w samym planetarium. Uczniowie mogli tu zobaczyć rozgwieżdżone niebo, takie jak widywali nasi przodkowie. Poznali wybrane układy gwiazd, nauczyli się wyznaczać kierunki geograficzne przy pomocy gwiazdy polarnej oraz pogłębili wiedzę o planetach Układu Słonecznego.

Dzięki lekcji w nietypowym miejsca uczniowie mogli lepiej zrozumieć otaczający je świat i zjawiska, które w nim zachodzą.