Strona główna Samorząd Mieszkańców Sprawy bieżące OBWODNICA - 2 ODCINEK: WĘZEŁ KROMOŁÓW - WĘZEŁ KALINÓWKA

OBWODNICA - 2 ODCINEK: WĘZEŁ KROMOŁÓW - WĘZEŁ KALINÓWKA

 

Jak wszyscy obserwujemy, bardzo mocno postępują prace przy budowie I odcinka obwodnicy Zawiercia i Poręby. Dla nas – mieszkańców Kromołowa – cały czas najważniejszą kwestią jest budowa II odcinka, czyli wykonanie całej inwestycji – ponad 25 km obwodnicy. Informowałem Państwa, że krok po kroku idzie wszystko do przodu. Zdecydowanie inwestycja w systemie „BUDUJ” jest chyba dla wszystkich lepszym rozwiązaniem. Wykonanie projektu, wiąże się ze wszystkimi uzgodnieniami. Uzyskaniem pozwolenia na budowę – ZRID-u. Oferenci w przetargu wyceniają na podstawie tych samych danych. Wyłoniony wykonawca praktycznie z dnia na dzień może rozpocząć prace. I tak to książkowo szło w przypadku II odcinka obwodnicy: od węzła Kromołów – do węzła Kalinówka. I praktycznie jest już finisz wszystkich postępowań. Prawie wszystko gotowe.

Podsumowując

- pozwolenie na budowę jest - ZRID

- projekt gotowy (cała dokumentacja)

- decyzje środowiskowe wydane

- przetarg już zamknięty 

- oferty wpłynęły

- otwarcie ofert: planowane na 6.02.2024 r.

 

Planowany termin oddania drugiego odcinka, czyli całości obwodnicy: 2027 rok

Termin oddania I odcinka, jak podaje GDDKiA o/K-ce wydłuży się do 2025 roku, a jest to związane prawdopodobnie z drugim odcinkiem i reorganizacją tymczasową skrzyżowania dróg DK-78 z DW-791 na Wydrze Zielonej. To zadanie spadnie na wykonawcę II odcinka. 

Po otwarciu dla kierowców I odcinka musi nastąpić płynny zjazd na stary ślad w kierunku Kielc. Do momentu oddania II odcinka. Całości obwodnicy ZAWIERCIE-PORĘBY. A jak skrzyżowanie będzie wyglądać po 2027 roku, to już będzie w decyzji nowego zarządy drogi, którym najprawdopodobniej zostanie Zarząd Dróg Wojewódzkich.

 

https://www.gov.pl/web/gddkia-katowice/mamy-zrid-dla-drugiego-odcinka-obwodnicy-poreby-i-zawiercia

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template