Strona główna Samorząd Mieszkańców Sprawy bieżące Wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie Rzeka Roku 2013

Wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie Rzeka Roku 2013

Wręczenie nagród i wyróżnień dla laureatów i finalistów 1. Ogólnopolskiego Konkursu Rzeka Roku odbyło się w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki, w otoczeniu oficjalnej wystawy szczytu klimatycznego COP19 pod prezydencją Polski.

Nagrodę główną w konkursie zdobyła rzeka Wieprzówka w Małopolsce (na odcinku pomiędzy Rzykami a Sułkowicami), a wraz z nią samorząd Gminy Andrychów oraz Zespół Szkół Samorządowych w Rzykach, który wsparło Towarzystwo Miłośników Andrychowa i Stowarzyszenie Inicjatyw na Rzecz Środowiska "Montanum".

W uroczystości wzięła udział Urszula Kontowska, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego, która jest partnerem strategicznym programu Klubu Gaja – Zaadoptuj rzekę. Ambasadorem konkursu jest pisarka i podróżniczka – Beata Pawlikowska.

Pamiątkowy dyplom otrzymał Samorząd Mieszkańców Kromołowa, co dla wszystkich członków samorządu jest miłym wyróżnieniem i satysfakcją z zakwalifikowania się do finałowej jedenastki konkursu.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim Państwu, którzy oddali głos na rzekę Wartę, jej źródła w Kromołowie, najstarszej dzielnicy miasta Zawiercia.

 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template