Strona główna Samorząd Mieszkańców Sprawy bieżące Podsumowanie kadencji RM - c.d.

Podsumowanie kadencji RM - c.d.

Podsumowując kolejne działania społeczne odniosę się w poniższym artykule do stowarzyszeń, w których działalności biorę udział. Po rezygnacji z funkcji Przewodniczącego Samorządu Dzielnicy współpracuję z LKS Źródło Kromołów i Stowarzyszeniem „Nie dla kopalni cynku i ołowiu”. 
Po trudnym okresie dla LKS Źródło, wszyscy działacze, trenerzy w klubie postanowili odbudować drużyny młodzieżowe. Początkowe starania były trudne, ale kolejny raz pomocną dłoń dla młodzieżowych drużyn podała firma „INTERCOR” - Państwo Elżbieta i Piotr Jurczyk, którzy objęli patronatem budującą się drużynę trampkarzy. Trenerem zespołu został Damian Kot i wciągu kilku lat drużyna rozwinęła się. Grała nawet w III Lidze Wojewódzkiej. A dzisiaj jej zawodnicy pukają do pierwszej drużyny seniorów. Dzięki pomocy pana Piotra nie tylko mogła powstać druga drużyna młodzieżowa trenowana przez Marka Surowca, ale również zafundowane zostały chłopcom wyjazdy na zgrupowania m.in. do Gniewina (baza reprezentacji Hiszpanii podczas Euro 2012), Niedzicy, Jastarni. Wielką niespodzianką dla wszystkich działaczy i zawodników było wybudowanie na jednym z boisk masztów oświetleniowych. Na co nigdy klubu nie byłoby stać. W tym miejscu jeszcze raz Państwu Elżbiecie i Piotrowi Jurczyk, firmie „INTERCOR” bardzo dziękujemy. 
Od 2015 roku systematycznie rosła również dotacja z UM w Zawierciu na działalność klubu – prowadzenie drużyn, uczestnictwa w rozgrywkach. W roku 2015 dotacja roczna z 15 tyś. wzrosła do 22 tyś zł. A teraz jest to kwota 56 tyś zł rocznie. Systematyczny wzrost dotacji był możliwy dzięki staraniom Prezydenta Miasta - Witolda Grima, Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki i dobrej współpracy z Radą miejską - radnymi miasta. A wiązała się z tworzeniem kolejnych grup trenujących w klubie. W okresie tym również podpisano porozumienie z OSiR w Zawierciu, który przejął pod zarządzanie obiekty sportowe i całe tereny rekreacyjne w dzielnicy. Dzięki temu mogła poprawić się infrastruktura obiektów, otoczenie i bieżące utrzymanie terenów. 
Za wszystkimi tymi działaniami przyszedł również sukces sportowy. Takim zapewne jest dla nas utworzenie drużyn młodzieżowych, ale również wywalczenie awansu przez drużynę seniorów, prowadzoną przez trenera Bogdana Szadkowskiego do Klasy Okręgowej – ZINA – Katowice Gr.4 Dodatkowo miało i ma to miejsce w roku 825-lecia lokacji Kromołowa i 100-rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Za sukcesem stoją przedsiębiorcy, którzy wspierają nasz klub – za co, również bardzo serdecznie dziękujemy. A są to firmy:
KRÓLMET - KONSORCJUM STALI S.A. – CMC POLAND Sp. z o.o. - BSK RETURN – ANRO - MONTOMET - IGLO oraz kibicie i sympatycy klubu. 
Dodatkowo dzięki pomocy mieszkanki naszej dzielnicy złożone zostały wnioski do MSiT, co zaowocowało przyznaniem w latach 2017-2018 w ramach „PROGRAMU KLUB” subwencji po 10 tyś zł w każdym roku. 
W czasie ostatnich 4 lat klubowi - LKS Źródło Kromołów udało się:
⦁zwiększyć budżet klubu, dzięki dotacji z budżetu miasta i wpływom od lokalnych przedsiębiorców, za co zarząd, zawodnicy, młodzież wszystkim bardzo dziękują
⦁dzięki wsparciu patronującej drużynom młodzieżowym rodzimej firmie „INTERCOR”: 
⦁utworzono dwie grupy: juniorów i trampkarzy 
⦁zapewniono wykwalifikowanych trenerów 
⦁zorganizowano wyjazdy na zgrupowania – Gniewino, Niedzica, Jastarnia
⦁wybudowane zostały maszty oświetleniowe boiska
⦁pozyskać w roku 2017 i 2018 środki finansowe z MSiT – Program Klub
⦁pozyskać materiały na odnowienie krzesełek na boisku górnym
⦁drużyna seniorów awansowała do Klasy Okręgowej –  ŚZPN Katowice
Kończąc wspomnę krótko o działalność w Stowarzyszeniu „Nie dla kopalni cynku i ołowiu”. W ramach stowarzyszenia informujemy Państwa o zagrożeniu, jakim jest taka kopalnia na naszym terenie i przeciwdziałamy jej powstaniu. Przecież mamy jedne z najlepszych w kraju, ujęcia wody pitnej. Za ewentualną budową kopalni nie przemawiają czynniki ekonomiczne (nikłe wpływy do budżetu miasta). Większość mieszkańców przestała też wierzyć w obietnice zatrudnienia. Zyski z kopalni trafią nie do nas, a do zagranicznego inwestora. My poniesiemy straty środowiskowe, które natura odbuduje dopiero za kilkaset lat. Pokazał to przykład zlikwidowanych zakładów, zlokalizowanych w pobliżu Zawiercia - byłej cementowni (pyły) i tzw. izolacji (azbest). 
 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template