Prace drogowe

 

Trwają prace drogowe w dzielnicy. Ku końcowi zmierza już duży remont generalny ul. Łośnickiej i Filaretów a także ul. Piłsudskiego – jedna inwestycja Starostwa Powiatowego. Zostają jeszcze fragmenty do wykorytowania, sfrezowania asfaltu i położenia ostatnie warstwy asfaltu. Po tych pracach zostaną jeszcze oprawione, odkryte studzienki kanalizacyjne. Poprawione zostaną chodniki a także krawężniki. Na nowych zatoczkach autobusowych,  przystankach zostaną ustawione nowe wiaty dla pasażerów. Jeszcze trochę utrudnień, ale efekt końcowy powinien być widoczny i odczuwalny dla korzystając z dróg.

Kończy się już również dobudowa ulicy Dożynkowej – zaległość z budowy mieszkań socjalnych. Praktycznie zostaje wykonanie nawierzchni. Zapewne przedłużenie infrastruktury, nawierzchni drogi wpłynie na kolejne wybudowanie domów w tym rejonie. A przede wszystkim nowy odcinek drogi poprawi skomunikowanie ulic Filaretów i Dożynkowej. Ułatwi poruszanie się, przejazd mieszkańcom Osiedla Wspólnot Mieszkaniowych. Inwestycje prowadzi Urząd Miejski w Zawierciu i termin wykonania prac nie jest zagrożony.

Zgodnie z planem posuwają się również prace remontowe na ul. Karlińskiej. Osadzane są krawężniki, frezowany asfalt, równane pobocza. Na części drogi jest już położona pierwsza warstwa nawierzchni asfaltowej. Inwestycja ta zapewne najbardziej cieszy mieszkańców Karlina oraz Kiełkowic a także okolicznych miejscowości. Na tej drodze prace przebiegają planowo i bez żadnych większych problemów.

 

 

 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template