BUDŻET OBYWATELSKI 2022

     BUDŻET OBYWATELSKI 2022 

         GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE      

 

Zakończyło się głosowanie na Budżetem Obywatelskim 2022 w mieście Zawiercie. Wybranych zostało pięć projektów. Wśród nich dwa zgłoszone przez OSP Kromołów. Czyli projekt nr 13 i 17. Dotyczyły one sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz doposażenia kuchni w Pałacyku nad Wartą. Gratulujemy strażakom ochotnikom wyników głosowania a także zaangażowania i mobilizacji w mediach społecznościowych. Promowania pomysłów poprzez broszury i tzw. pocztę pantoflową.

Niewiele głosów, bo tylko jedenastu zabrakło trzeciemu projektowi z naszej dzielnicy znaleźć się w pierwszej piątce – czyli skateparkowi na parkingu przy Warcie. Niestety młodzież będzie musiała zaczekać na realizację tego pomysłu. A może pojawi się jakiś nowy odnośnie tego miejsca.

Wszystkie wyniki głosowania można zobaczyć pod poniższym linkiem. Szkoda, że tylko 7 % mieszkańców miasta wzięło udział w głosowaniu. Taki trend jest w całym kraju. Może tak jak sugerowało kilku radnych, lepszym pomysłem byłby budżet dzielnicowy, który preferuje też wiele samorządów. Z podziałem środków na każdą dzielnicę np. według ilości mieszkańców. Wtedy na każdej dzielnicy można by wykonać kilka fajnych pomysłów. I tak każdego roku. I zapewne większa ilość mieszkańców w poszczególnych dzielnicach brała by udział w szeroko rozumianych „konsultacjach społecznych”. A miały by one charakter spotkań, rozmów. Czyli tego czego brakuje w dzisiejszym świecie zawładniętym przez smartfony…

 

https://zawiercie.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski/wyniki

 

 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template