DOTACJE NA ROZWÓJ SPORTU

 

Jak co roku w ramach konkursu projektów służących rozwojowi sportu na terenie Gminy Zawiercie zostały rozstrzygnięte wnioski składane przez kluby, stowarzyszenia sportowe. Na rok 2023 zostały przyznane dotacje jak w załączonym poniżej wykazie.

LKS Źródło Kromołów otrzymał kwotę 120 000 zł. Zwiększenie dotacji było możliwe w związku z przeznaczeniem większej puli w budżecie miasta na ten cel. Pomimo, że w roku ubiegłym kwota zabezpieczona na konkurs/dotacje w budżecie była w wysokości 1,2 mln zł a w tym roku 1 mln zł. Aczkolwiek drugi czynnik to fakt, że topowa drużyna siatkarska Polski i już można powiedzieć Europy - ALURON CMC WARTA Zawiercie – nie partycypuje w tym konkursie. Środki dla klubu w tym roku zostały zabezpieczone w budżecie miasta w ramach PROMOCJI MIASTA.

Takie rozwiązanie już od kilku lat było preferowane i proponowane do zastosowania pomiędzy klubem a miastem. Siatkarskie transmisje PLUS LIGI oraz rozgrywek w ramach siatkarskiej Ligi Mistrzów – CEV – zapewne mocno wpłynęły na „rozpoznawalność” miasta Zawiercie w kraju i Europie. Drużyna siatkarska ALURON CMC WARTA jest najlepszą reklamą i ambasadorem miasta w kraju i zagranicą. I zdecydowanie ma najlepszy „przekaz” w promocji miasta.

Zapewne większe środki finansowe dla klubów amatorskich, na sport dzieci i młodzieży w obecnych czasach będą dla klubów, stowarzyszeń – bezcenne. Dodając do tego jak zawsze otwartość i pomoc lokalnych przedsiębiorców, firm daje to dobre podwaliny do krzepienia kultury fizycznej, sportu w mieście. W przypadku Kromołowa, kontynuowania piłkarskich tradycji w ponad 75-letnim klubie – historii Kromołowa i Miasta Zawiercie. Zaznaczyć również należy, że małe amatorskie klubu miejskie, też są ambasadorami miasta i promują Gminę Zawiercie w swoich rozgrywkach, turniejach.

 

Życząc sukcesów zawodnikom, gratuluję również działaczom oraz dziękuję Prezydentowi Miasta, kapitule konkursu – COP oraz radnym Rady Miejskiej za zabezpieczenie środków na ten cel.

 

 

 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template