Strona główna Samorząd Mieszkańców Z prac samorządu Z prac Samorządu Mieszkańców Dzielnicy Kromołów – listopad 2012

Z prac Samorządu Mieszkańców Dzielnicy Kromołów – listopad 2012

W listopadzie Samorząd Mieszkańców omówił wraz z dwojgiem naszych radnych p. Małgorzatą Machurą i p. Janem Sygietem bieżące sprawy dotyczące naszej dzielnicy oraz wróciliśmy do kwestii najbardziej nas interesującej, a dotyczącej środków finansowych przeznaczonych na naszą miejscowość, na jakie ewentualnie możemy liczyć w kontekście rozpoczęcia prac nad skonstruowaniem nowego budżetu miasta na 2013 rok. Kluczowymi dla nas sprawami są inwestycje drogowe (asfaltowanie ulic), remont chodników oraz przede wszystkim tereny rekreacyjne przy drugim źródle rzeki Warty w połączeniu z kompleksem boisk. Temat ciągnący się od wielu lat i wyczekiwany przez nas wszystkich. Jak wspominałem w artykule październikowym czas pokaże co przyniesie 2013 rok i czy będziemy pozytywnie zaskoczeni przez włodarzy miasta, czy też nie. Na razie zostaje nam optymizm…

W obecności przedstawicielki Wydry Zielonej zostały omówione wykonane prace na dzielnicy, które  wraz z informacją o statusowej przynależności do dzielnicy Warty opisałem w oddzielnych artykułach.

Podczas spotkania zapoznaliśmy się z pismami mieszkańców naszej dzielnicy, które bezpośrednio złożono w UM w Zawierciu a pisma te dotyczyły:

  • Zamontowania progu zwalniającego na końcu ulicy Bonerów od zjazdu na dzielnicę z drogi nr 78 od Żerkowic. Temat ten już kilkakrotnie przejawiał się podczas zebrań sprawozdawczych z mieszkańcami. A wiele samochodów skraca sobie drogę jadąc przez ulicę Bonerów, ale nie stosuje się do zachowania odpowiedniej prędkości jaka obowiązuje w terenie zabudowanym.
  • Zmiany organizacji ruchu na ulicy Bonerów na odcinku pomiędzy ulicą Żelazną a Staromiejską. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego.

Powyższe dwie kwestie będą rozważane przez Komisję Bezpieczeństwa przy Prezydencie Miasta Zawiercie i będziemy oczekiwać wiążących odpowiedzi.

Dobiegły prace związane z budową chodnika i ścieżki rowerowej na odcinku pomiędzy Kromołowem a Wydrą Zieloną. Państwa ocenie zostawiam ocenę tej inwestycji i myślę, że jak w przypadku pierwszego odcinka będzie ona pozytywna i poprawi zdecydowanie bezpieczeństwo na ulicy, co w kontekście położenia nowej nawierzchni na drodze nr 78 przez GDDKiA sprawiło, że szybkość jazdy samochodów a przede wszystkim motocykli tzw. ścigaczy zdecydowanie wzrosła. Z obserwacji jakie poczyniłem, to widać coraz większą rzeszę rowerzystów przemierzających ścieżką, biegające panie niedzielnym rankiem, spacerujące panie wieczorem (nordic walking) i bezpiecznie jadących rodziców a obok nich dzieci. Przy tej okazji ubolewam, że ścieżki rowerowe wykonane z funduszy Urzędu Wojewódzkiego wykonane w tym roku już zarastają i są rozjeżdżane przez quady, a wykonane wiaty ze stolikami oraz znakami informacyjnymi są dewastowane, wyrywane a nawet przypalane. Nie wiem komu na przykład przeszkadzała wiata pod skałką pomiędzy Bzowem a Karlinem.

W ostatniej części spotkania jak zwykle członkowie Samorządu zgłosili wnioski mieszkańców w imieniu których zostaną skierowane pisma w sprawie:

  • wyrównania nawierzchni ulicy Żelaznej – odcinka nie utwardzonego na końcu drogi,
  • wymiany spalonych żarówek na poszczególnych słupach oświetleniowych.

Kolejne informacje związane z Samorządem Mieszkańców Dzielnicy Kromołów już w miesiącu grudniu.
 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template