Strona główna Samorząd Mieszkańców Z prac samorządu Z prac Samorządu Mieszkańców Dzielnicy Kromołów – grudzień 2011

Z prac Samorządu Mieszkańców Dzielnicy Kromołów – grudzień 2011

Podczas grudniowego, co miesięcznego spotkania Samorządu Mieszkańców Osiedla Kromołów, w którym uczestniczyli nasi Radni, przedstawiliśmy opinie i spostrzeżenia mieszkańców dotyczące budowanego chodnika i ścieżki rowerowej na ulicy Siewierskiej. W zdecydowanej większości są to opnie pozytywne ale było również kilka telefonów, które negatywnie oceniały rozmieszczenie nowych przystanków, ale zostały one mieszkańcom wyjaśnione, dlaczego w tych a nie innych miejscach wiaty zostały postawione. Były również zapytania mieszkańców ulicy Siewierskiej, czy zostanie utrzymany przystanek na żądanie i takowe zapewnienie ze strony UM i ZKM zostało potwierdzone. Pan Jan Sygiet poinformował również, że jest przygotowywany wstępny plan na wykonanie części chodnika na wysokości Przychodni Lekarskiej, która został „pominięta” w aktualnie trwających pracach, co zapewne kompleksowo rozwiązywało by infrastrukturę na w/w ulicy – drogi krajowej nr 78.

Dużym zaskoczeniem dla nas była informacja od Pana Jana Sygieta, dotycząca budowy kompleksu socjalnego na terenie dzielnicy w pobliżu osiedla Kromołów, pomiędzy ulicami: Dożynkową a Zagonową. Samorząd Mieszkańców nie dostał w tej sprawie żadnego oficjalnego pisma informującego z UM i sprawa ujrzała „świtało dzienne” pod koniec listopada. Cały czas byliśmy informowani o budowie bloku komunalnego z garażami przy ulicy Dożynkowej i takowa budowa miała się rozpocząć w 2012 roku ale nikt nie mówił o budynkach socjalnych, o których informacja wywołała wśród członków Samorządu oraz Radnych duże poruszenie… wywołało to burzliwą dyskusję podczas zorganizowanego dodatkowego spotkania przedstawicieli Samorządu i naszych Radnych w dniu 15 grudnia 2011r. Przedstawiciele UM w Zawierciu wizytowali takowe osiedle w Rudzie Śląskiej (zdjęcie na końcu artykułu oraz link) i zaskakujące jest i każdy zadawał sobie to pytanie: Dlaczego UM nie poinformował bezpośrednio zainteresowanych o planach takiej budowy…? …. a informacja takowa – ustna - została przekazana dopiero na zapytania Pana Jana Sygieta …. Szukając informacji w Internecie, natknąłem się na portalu „ Nasze Miasto” (link na końcu artykułu i screen poniżej) na informację o budowie  45-ciu lokali komunalnych na ulicy Dożynkowej...

Radni z naszej dzielnicy przedstawili zdecydowany sprzeciw  takiej budowie i zainicjowali zbieranie podpisów, które zostaną dołączone do pisma wystosowanego do UM poprzez Samorząd Mieszkańców Osiedla Kromołów. Będziemy oczekiwali ze strony UM w Zawierciu na szczegółową informację o projekcie i jego kształcie, ilości mieszkań a przede wszystkim o osobach, które miały by na takim osiedlu zamieszkać oraz poprosimy o możliwość zorganizowania wizyt na takim osiedlu, np. ponownie w Rudzie Śląskiej, przedstawicieli z naszej dzielnicy. Oczywiście o wszystkich ewentualnych odpowiedziach na nasze zapytania i podjętych działaniach będziemy Państwa na bieżąco informować za pośrednictwem portalu www.kromolow.pl, tablicy z wiadomościami  na przystanku głównym przy Pałacyku oraz poprzez „pocztę pantoflową”…

W nawiązaniu do zgłaszanych przez mieszkańców wniosków zostaną w miesiącu styczniu złożone w UM pisma dotyczące:

  • zaśmiecania terenu wzdłuż rzeki Warty za starymi stodołami przy ulicy Nad Wartą – oczyszczenie terenu wraz z nadejściem wiosny
  • zwiększenia częstotliwości patroli Policji wokół boisk sportowych oraz Placu Zabaw i ZS nr 13
  • dołożenie kolejnych lamp oświetleniowych przy w/w terenach – w chwili obecnej są trzy lampy na ulicy Browar wzdłuż drogi
  • lepszego oznakowania skrzyżowania ulic: Łośnickiej i Filaretów – znaku „STOP” – drogi z pierwszeństwem
  • poprawy studzienek kanalizacyjnych na ulicach: Łośnicka, Filaretów
  • zainstalowania lamp na ulicy Nad Wartą – wzdłuż rzeki

O kolejnych sprawach dotyczących naszej dzielnicy poinformuję Państwa tradycyjnie w kolejnym miesiąc… już w Nowym Roku

Mariusz Golenia
Tel: 695 104 063

- link i zdjęcie „Nasze Miasto”
http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/artykul/1195553,mieszkania-komunalne-w-dabrowie-gorniczej-wybuduja-ale-skad,id,t.html

- link i zdjęcie – CPT INWESTOR Ruda Śląska
http://www.cprinwestor.com.pl/pl/info.php?id=26

 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template