Strona główna Sport Źródło Kromołów Źródło Kromołów - runda jesienna 2012

Źródło Kromołów - runda jesienna 2012

Poniżej prezentujemy krótkie podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2012/2013 w wykonaniu seniorów, juniorów oraz trampkarzy Źródła Kromołów.

KLASA A

Po rocznej banicji w Klasie B, team z najstarszej dzielnicy Zawiercia w spektakularnym stylu wywalczył promocję do Klasy A. Zwycięstwa w dwóch pierwszych spotkaniach rozbudziły nieco oczekiwania. Niestety, w kolejnych pojedynkach nie było już tak dobrze i kromołowianie zakończyli ligowe zmagania na 14. pozycji (10.pkt), teoretycznie dającej utrzymanie. Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem: zespół, który po zakończeniu rozgrywek zajmie w tabeli ostatnie miejsce, spada do Klasy B. Jednak ilość drużyn spadających z Klasy A ulega zwiększeniu o ilość drużyn spadających z "okręgówki" lub wyższych klas rozgrywkowych przynależnych terytorialnie do Podokręgu Sosnowiec, tak aby Klasa A liczyła 16 zespołów. W chwili obecnej, z wyższej ligi zagrożona spadkiem jest Unia Dąbrowa Górnicza (Liga Okręgowa, grupa: Katowice II - ew. spadek do Klasy A, grupa: Sosnowiec), Unia Ząbkowice (IV Liga, grupa: śląska I - ew. spadek do Ligi Okręgowej, grupa: Katowice II) i Górnik 09 Mysłowice (IV Liga, grupa: śląska I - ew. spadek do Ligi Okręgowej, grupa: Katowice II). Dodatkowo pojawia się temat Czarnych Sosnowiec, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w zmaganiach ligowych w sezonie 2013/2014 w A-klasie Podokręgu Sosnowiec. Nie wiadomo także jak potoczą się dalsze losy ostatniego w tabeli MCKS-u Czeladź, którego działacze zapowiadali wycofanie z rywalizacji. Tak więc, liczba drużyn objętych spadkiem z Klasy A, do samego końca będzie sprawą otwartą. Mistrzem jesieni został Pionier Ujejsce (38 pkt.), przed Niwami Brudzowice (34 pkt.) oraz MKS-em Sławków (33 pkt.).  

Bramki dla Źródła zdobyli:

Klasa A:
Dawid Janoska - 5 goli
Grzegorz Kobuszewski - 5 goli
Konrad Szafran - 2 gole
Błażej Janoska - 1 gol
Damian Krawczyk - 1 gol
Szymon Mogielski - 1 gol
Dawid Nędza - 1 gol
Artur Oczko - 1 gol
Łukasz Zamora - 1 gol

Puchar Polski (2 mecze):
Dawid Janoska - 2 gole
Dawid Nędza - 1 gol
Łukasz Zamora -1 gol
Dawid Treściński - 1 gol

Komentarz Prezesa Kazimierza Miśty:

Runda jesienna była niezbyt udana w naszym wykonaniu. Zgubiliśmy punkty z drużynami, które były w naszym zasięgu. Szkoda. Jednak liczę, że wiosną zdobędziemy odpowiednią ilość punktów, pozwalającą nam na utrzymanie się w A-klasie. 

LIGA JUNIORÓW GR. II

Pierwsza połowa sezonu w wykonaniu juniorów Źródła Kromołów wypadła bardzo dobrze. Wicemistrzostwo jesieni (13 pkt.) oraz gra kromołowian pozwala patrzeć z optymizmem w przyszłość. Rozgrywkom przewodzi zespół MKS Poręba, do którego piłkarze z najstarszej dzielnicy Zawiercia tracą osiem punktów, mając jednocześnie do odrobienia jedno zaległe spotkanie z Łazowianką Łazy.

Bramki dla Źródła zdobyli:

Robert Kowalski - 9 goli
Mateusz Sokołowski - 4 gole
Radosław Jaworski - 2 gole
Wiktor Garas - 1 gol
Kamil Hamerlik - 1 gol
Damian Latko - 1 gol
Dawid Nędza - 1 gol
Piotr Szczygieł -1 gol
Konrad Szota - 1 gol
Jacek Zgryźniak - 1 gol

LIGA TRAMPKARZY STARSZYCH GR. II

Najmłodsza reprezentacja Źródła Kromołów zakończyła pierwszą cześć sezonu na ósmym miejscu (4 pkt.), z taką samą ilością punktów jak Unia Dąbrowa Górnicza. Jednak podopieczni Łukasza Zamory rozegrali jedno spotkanie mniej (z Zagłębiakiem Dąbrowa Górnicza). Mistrzem rundy jesiennej została drużyna MUKP Dąbrowa Górnicza (25 pkt.), wyprzedzając o jeden punkt Zagłębie II Sosnowiec i o trzy "oczka" Górnik II Jaworzno.

Bramki dla Źródła zdobyli:

Dominik Bzdęga - 3 gole
Przemysław Trepka - 3 gole
Michał Karwa - 2 gole
Bartłomiej Raczek - 2 gole
Dominik Leks - 1 gol
Kamil Wyrwas - 1 gol

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template