Strona główna Sport Źródło Kromołów Źródło Kromołów - sezon 2010/2011

Źródło Kromołów - sezon 2010/2011

Klasa A

Sezon 2010/2011 nie był pomyślny dla seniorów Źródła Kromołów. Pomimo walki do samego końca, drużyna z najstarszej dzielnicy Zawiercia nie utrzymała się w Klasie A. Szkoda, bo był to cel jak najbardziej możliwy do osiągnięcia. Awans do Ligi Okręgowej wywalczył Strażak Mierzęcice i RKS Grodziec Będzin. Natomiast Źródło Kromołów, Przemsza Okradzionów i MKS Poręba od następnych rozgrywek będą występować w Klasie B.

Bramki dla Źródła:

Konrad Szafran - 9 goli
Łukasz Zamora - 6 goli
Artur Oczko - 5 goli
Przemysław Orman - 5 goli
Dawid Janoska - 4 gole
Kamil Kurpias - 4 gole
Damian Krawczyk - 2 gole
Łukasz Dudek - 1 gol
Daniel Domagała - 1 gol
Paweł Gieszczyk - 1 gol
Szymon Mogielski - 1 gol

Komentarz prezes Kazimierza Miśty:

Nie jestem zadowolony, bo nie osiągnęliśmy celu, jaki sobie postawiliśmy, a mianowicie utrzymanie się w Klasie A. Niestety zabrakło nam trochę szczęścia, a może też i umiejętności. Trudno. Życie jest życiem i tego nie da się już odwrócić. Spadliśmy do Klasy B, ale nie załamujemy się. Z rozmowy, jaką przeprowadziłem z chłopakami wynika, że na razie nie ma osób, które zgłosiliby chęć odejścia. W związku z tym liczę, że grając tymi zawodnikami, mamy szansę wrócić do A-klasy. Mam również nadzieję, że uda nam się pozyskać doświadczonych piłkarzy, ale żeby myśleć o transferach, potrzebne są na to środki finansowe. Prowadzimy rozmowy z Bogdanem Szadkowskim. Jeśli uda nam się go przekonać, a sam wyrazi chęć gry dla Źródła, to liczymy, że wtedy on jako człon drużyny, pozwoli nam szybko wrócić do Klasy A.

 Liga juniorów gr. II

Sezon ligowy juniorów Źródła Kromołów można podzielić na dwa okresy. Słabszą rundę jesienną i bardzo dobrą serię rewanżową. Zaowocowało to szóstą pozycją w tabeli. Mogło być lepiej, ale należy też pamiętać, że cześć zawodników powoływana była do drużyny seniorów, co uniemożliwiało regularną grę w zespole juniorów. Rozgrywki gr. II zakończyły się zwycięstwem Olimpii Włodowice.

Bramki dla Źródła:

Dawid Janoska - 8 goli
Paweł Jagła - 7 goli
Bartłomiej Wacławik - 5 goli
Grzegorz Czapla - 2 gol
Paweł Gieszczyk - 2 gol
Krystian Kozłowski - 2 gole
Adam Janoska - 1 gol
Błażej Janoska - 1 gol
Karol Karolczyk - 1 gol
Mateusz Laber - 1 gol
Damian Latko - 1 gol
Artur Pazia - 1 gol

Komentarz trener Bogdana Szadkowskiego:

Sezon w wykonaniu juniorów Źródła Kromołów był dobry, ale szkoda, że nie bardzo dobry. Szczególnie ostatni mecz z Olimpią, który powinniśmy wygrać, a niestety przegraliśmy. Byłoby to fajne ukoronowanie sezonu. W pierwszej rundzie przegraliśmy sporo spotkań, ale na wiosnę było już zdecydowanie lepiej. Jest to zasługa zawodników, którzy systematycznie chodzili na treningi i mecze. Jestem zadowolony, bo zespół, mimo braków kadrowych wymuszonych grą w pierwszej drużynie, stanął na wysokości zadania.

Liga trampkarzy starszych gr. II

Cały sezon w wykonaniu trampkarzy Źródła Kromołów należy uznać za udany. Po rozegraniu kompletu spotkań, najmłodsza reprezentacja Kromołowa uplasowała się na czwartej pozycji. Gr. II wygrała drużyna Sarmacji II Będzin.

Bramki dla Źródła:

Bartłomiej Wacławik - 13 goli
Krystian Kozłowski - 11 goli
Konrad Szota - 6 goli
Wiktor Garas - 4 gole
Patryk Małek - 4 gole
Dawid Ciszewski - 2 gole
Piotr Szczygieł - 2 gole
Damian Hardyn - 1 gol
Jakub Kaniowski - 1 gol
Dawid Piwowarczyk - 1 gol

Komentarz trener Błażeja Janoski:

Jestem bardzo zadowolony z chłopaków, ponieważ sumiennie przychodzili na treningi. Zawsze na zajęciach była dobra frekwencja, a na meczach ambitna walka. Wszyscy zawodnicy poczynili duży progres. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, ze chłopcy zrobili 100% dobrej roboty.

 

  • Drużyna seniorów Źródła Kromołów w Klasie A 2010/2011
  • Drużyna juniorów Źródła Kromołów w sezonie 2010/2011
  • Drużyna trampkarzy Źródła Kromołów w sezonie 2010/2011

 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template