Strona główna Sport Źródło Kromołów Jesień 2020 - piłkarskie podsumowanie

Jesień 2020 - piłkarskie podsumowanie

Zakończyła się jesienna runda rozgrywek piłkarskich i kończy się pomału, na pewno najdziwniejszy piłkarski rok w historii piłki nożnej. Nasze drużyny jesienią zakończyły rywalizację plasując się w środku tabel. Zarówno pierwszy zespół występujący w ZINA Klasa Okręgowa –  Sosnowiec jak również nasza zdolna młodzież, która postawiła pierwsze kroki w dorosłej piłce. Zdobyła pierwsze szlify, jak to określają trenerzy. Zapewne to nowe doświadczenie będzie procentować dalej. Podobnie jak ciężka praca jaką włożyli nasi młodzi piłkarze grając drużynach trampkarskich, juniorskich. Trenując pod okiem Damiana Kota. Obecnie w rozgrywkach Klasy „B” – Podokręg Sosnowiec zespół prowadzi Mateusz Sokołowski grający w pierwszej drużynie. I od właśnie drużyny prowadzonej pod wodzą trenera Bogdana Szadkowskiego rozpocznę krótkie podsumowanie jesiennych rozgrywek. W kolejnym artykule podsumowanie rundy jesiennej Klasy „B” – Serie B, jak to Mateusz na fb pisze…

Rozgrywki ZINA Klasy Okręgowej Grupy Śląskiej 4. od początku wywoływały wiele emocji związanych z podziałem na grupy, regulaminem. Czas w jakich przyszło rozgrywać mecze, prowadzić rozgrywki nie sprzyja duchowi sportu – czyli sportowej walce i emocjach na trybunach. Połowa rundy została rozegrana przy pustych trybunach. Dla naszych zawodników a szczególnie na boisku przy B7 kibice to trzynasty zawodnik. Jak pewnie Państwo zauważyli, powtarzając za portalem FUTBOLJURA.pl przyjął się skrót „adresowy” obiektów sportowych przy źródłach rzeki Warty, przy ulicy Browar 7 – B7. Ale wracając do wątku piłkarskiego. W związku z liczbą 21 drużyn jakie liczyła by grupa Katowicko-Sosnowiecka centrala w Katowicach ŚZPN postanowił podzielić grupę na dwie pod grupy: Katowice i Sosnowiec. Po cztery najlepsze drużyny z tych grup zagrają na wiosnę w ośmio drużynowej grupie, walcząc o awans. Grupa Katowicka jeszcze gra. Natomiast w grupie Sosnowieckiej został do rozegrania jeden mecz po rozegraniu ostatniej kolejki spotkań. Oczywiście w związku z koronawirusem. Dziwna jednak sytuacja, gdzie mecz decydujący o układzie tabeli, bardzo istotny, zostaje rozegrany, kiedy praktycznie wszystkie karty są na stole. I ten wynik meczu przesądził o awansie do grupy mistrzowskiej drużyny KS NIWY Brudzowice. W tej grupie, drużyny nie mające aspiracji na awans mogą sobie spokojnie grać. Bez widma spadku. Ogrywać młodzież. Natomiast w strefie spadkowej kolejny już sezon nerwówka. Spadnie siedem drużyn po rundzie wiosennej – licząc ze wszystkich 21 drużyn, które tworzą Klasę Okręgową Grupa 4 - Śląska. W grupie mistrzowskiej z Podokręgu Sosnwoiec zagrają: LKS Cyklon Rogoźnik, KS Zagłębie Sosnowiec, LKS Tęcza Błędów oraz KS Niwy Brudzowice. Życzymy Zagłębiowskim drużynom awanasu i dobrych występów na wiosnę.

W tak nie sprzyjających „warunkach” trener Bogdan Szadkowski stworzył drużynę, która zajęła 6 miejsce w tabeli, zdobywając 22 pkt – wygrywając 6 razy, remisując 4 razy i przegrywając 8 meczy. Nasza młoda drużyna – trener jest wyjątkiem, ale pozytywnym – rozegrała kilka bardzo dobrych meczów z czołówka i bardzo dobrze grała z pozostałymi drużynami. Szczególnie pozytywne są zdobycze punktowe przywiezione z wyjazdów. To połączenie rutyny, doświadczenia i pracy z młodzieżą u podstaw już przynosi efekty. A wierzymy, że sukcesy przed nimi, całą drużyną i trenerem. I co warto podkreślić w drużynach grają zawodnicy z naszej dzielnicy, miasta, powiatu.

 

 

Ten wynik sprawił, że wiosną pierwsza drużyna zagra w grupie spadkowej. Ale dzięki temu, że drużyna punktowała przede wszystkim z zespołami, które będą walczyć o utrzymanie – właśnie w grupie spadkowej - to sprawiło, że będą to bezcenne punkty. Aczkolwiek punkty te nie dają gwarancji utrzymania, gdyż walka zapowiada się bardzo zacięta. Do sześciu drużyn z Sosnowca dołączy siedem drużyn z Katowic – i grupa będzie liczyć 13 drużyn. Nasza drużyna będzie miała do rozegrania 14 spotkań (mecz-rewanż) z drużynami z Katowic. Punkty będą doliczane do punktów, które przeszły z jesieni. Punkty zdobyte tylko w potyczkach z poniższymi drużynami. Poniżej przedstawiam tabelę jesieni KLASY OKRĘGOWEJ ZINA SOSNOWIEC 4 z punktami zdobytymi przez drużyny z Podokręgu Sosnowiec. Już dzisiaj zapraszamy na stadion przy B7. I ciekawie zapowiadające się emocje na wiosnę.

 

 

Drużyna LKS ŹRÓDŁO Kromołów w jesiennej rundzie w ZINA KLASA OKRĘGOWA IV – ŚLĄSK– SOSNOWIEC grała w składzie:

bramkarze:

Michał Kozłowski, Kacper Szczepanek

obrońcy:

Mateusz Mikoda, Marek Surowiec, Michał Gajewicz, Robert Szczygieł, Sławek Turlej, Sebastian Szwaja

pomocnicy:

Marcin Gryc, Bartek Wacławik, Igor Kolanko, Mateusz Sokołowski, Radosław Dudek, Krzysiek Kuśmierski, Mateusz Domagała, Damian Latko, Łukasz Pasternak

napastnicy:

Bogdan Szadkowski, Sebastian Radosz, Bartek Rozlał, Karol Wasik.

TRENER DRUŻYNY: Bogdan Szadkowski

KIEROWNIK DRUŻYNY: Marek Łągiewka

PREZES KLUBU: Kazimierz Miśta

GOSPODARZE OBIEKTÓW OSIR Zawiercie: Jan Laber, Witold Pasternak, ś.p. Adam Sobczak oraz zawsze pomocni mieszkańcy: Robert i Adam Pałka, Stanisław Chłosta, Grzegorz Laber, Jan Witkowicz.

TABELA drużyn z Podokręgu Sosnowiec przed wiosenną rundą:

  1. KS GÓRNIK WOJKOWICE         10 meczy  –   26 pkt.
  2. LKS ŹRÓDŁO                              10 meczy  –   19 pkt.
  3. KS BŁĘKITNI SARNÓW             10 meczy  –   14 pkt.
  4. KS UNIA ZĄBKOWICE               10 meczy  –   12 pkt.
  5. LKS OSTOJA ŻELISŁAWICE     10 meczy  –   12 pkt.
  6. KS GÓRNIK PIASKI                    10 meczy  –     1 pkt. 

 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template