Strona główna Sport Źródło Kromołów 75 lat LKS ŹRÓDŁO KROMOŁÓW

75 lat LKS ŹRÓDŁO KROMOŁÓW

 

Kilkanaście tygodni temu wspominałem o jubileuszach organizacji społecznych w naszej dzielnicy oraz wydarzeniach kulturalnych. Tydzień temu odbył się Festiwal KGW „Polska od kuchni” a za tydzień 28.08.2021r. swój jubileusz 75-lecia istnienia będzie obchodził klub sportowy LKS ŹRÓDŁO Kromołów.

Początek klubu to rok 1946. A więc cały okres powojenny, okres przemian demokratycznych – bardzo trudny okres dla klubów sportowych – aż do czasów obecnych LKS funkcjonuje, gra, krzewi kulturę fizyczną wśród młodzieży, mieszkańców. Historia klubu to przede wszystkim zawodnicy, ale również trenerzy, działacze, kibice, mieszkańcy a w dzisiejszej rzeczywistości to również przyjaciele klubu – sponsorzy.

75 lat pięknej historii piłki nożnej i również tenisa stołowego. 75 lat – przemian – awansów – spadków – sukcesów - porażek. Gry w C-klasie, B-klasie, A-klasie, Lidze Okręgowej i największy sukces gra w IV Lidze Śląskiej, gdzie nawet drużyna liczyła się w grze o awans do III Ligi.

75 lat emocji – gry i rywalizacji z drużynami ze Śląska, Małopolski, Częstochowy a przede wszystkim lokalnych derbów…

To sukcesy trampkarzy, juniorów, seniorów… i zawsze z kibicami – nawet ostatnimi czasy…

Już 14 sierpnia rozgrywki w Lidze Okręgowej rozpoczęła drużyna seniorów. W Klasie-B drużyna juniorów i nasi żacy, którzy grają w lokalnych turniejach.

W związku z ostatnimi zmianami w klubie, w tym miejscu chciałbym podziękować trenerowi Bogdanowi Szadkowskiemu za wiele lat współpracy – trenowania, gry, strzelonych bramek. I jak napisali na fb zawodnicy – nie mówimy do widzenia, tylko po prostu do zobaczenia…

Dziękujemy również Pawłowi Kwapiszowi za wiele lat współpracy na rzecz klubu, w zarządzie. Zawsze służył pomocą , dobrą organizacją. Dzisiaj trudno już jest na odległość „być z drużyną”…. Ale podobnie jak w przypadku Bogdana – nie mówimy do widzenia, tylko po prostu do zobaczenia.

Nowemu trenerowi Markowi Surowcowi życzymy wielu sukcesów. satysfakcji. I wielu wygranych meczów. Na razie wyjechał na zasłużone wakacje…

W uzupełnieniu informacji bieżących. Drużynę juniorów-seniorów występującą w Klasie-B trenuje Michał Gajewicz. A drużynę ŻAKÓW, po Marku Surowcu przejął Igor Kolanko.

Dzięki inicjatywie Grzegorza Laber klub po raz pierwszy w historii będzie miał swój sztandar.

Dziękujemy serdecznie wszystkim sponsorom, kibicom, Starostwu Powiatowemu za dodatkowe środki finansowe, dobrowolne cegiełki z których został ufundowany sztandar klubu.

Dziękujemy Urzędowi Miasta za ufundowanie okolicznościowych proporczyków, znaczków z okazji jubileuszu 75-lecia.

 

Już dzisiaj zapraszam Państwa na obchody jubileuszu pod wspólnym Patronatem:

Prezydenta Miasta Zawiercie – Łukasza Konarskiego

oraz

Starosty Powiatu Zawierciańskiego – Gabriela Dorsa

 

28 sierpnia 2021 – sobota – godz. 14⁰⁰

tereny rekreacyjne nad źródłami Warty –

przy B7 w Kromołowie (ulicy Browar7)

  

Program:

     - 14⁰⁰ - mecz Ligi Okręgowej ZINA Katowice – Sosnowiec gr. 4

                   LKS Źródło Kromołów – KS Slavia Ruda Śląska

     - 16⁰⁰ - prezentacja sztandaru oraz wręczenie odznak i upominków

     - 16³⁰ - biesiada w Pałacyku nad Wartą

 

Poświęcenie sztandaru nastąpi w dniu 29.08.2021 r. na Mszy Św. – SUMIE

 godz. 11³⁰ w Kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja BW.

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template