Kratka ściekowa w centrum

Celem rubryki "Interwencje mieszkańców" jest zwórcenie uwagi na różne sprawy dotyczące naszej miejscowości, które wymagają dyskusji, interwencji czy wręcz bulwersują. Pierwsza sprawa dotyczy kratki ściekowej, a następne mogą dotyczyć infrastruktury, dróg, chodników, kanalizacji, oświetlenia ulicznego czy dzikich wysypisk śmieci. Zachęcam mieszkańców o przesyłanie informacji o tego typu sprawach, wszystkie sygnały w postaci opisu (oraz w miarę możliwości fotografii) proszę przesyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Sprawa dotyczy kratki ściekowej w centrum Kromołowa umiejscowionej niedaleko głównego przystanku, tuż przy bramie wjazdowej z tyłu sklepu "SPAR". Leży ona na łuku drogi w miejscu o dość dużym natężeniu ruchu. Asfalt w okół niej jest popękany, a metalowa rama wykrzywiona. Przy kratce istnieje dość duża wyrwa w asfalcie (widoczna na zdjęciu), która stanowi pewne zagrożenie dla przejeżdżających pojazdów. Za każdym razem gdy przejeżdża samochód słychać charakterystyczny metaliczny trzask, co jest denerwujące.
W pewnym dniu kratka od strony chodnika była wywrócona i ustawina pionowo. Prawdopodobnie jeden z samochodów dostawczych podczas manewru wjazdu do bramy sklepu wywróciła ją. Przez kilka godzin ustawiona na sztorc stwarzała zagrożenie w ruchu ulicznym.
Sprawa została zgłoszona do Urzędu Miasta w okolicach 25 maja (zdjęcia pochodzą z tego okresu), a więc przeszło miesiąc przed napisaniem tego artykułu. Do tej pory bez odzewu.


 

W dniach 5, 11 i 12 lipca podjęte zostały prace naprawcze. Metalowa rama została wymieniona, stary asfalt wokół kratki został wycięty i wylano nowy. Cieszymy się z pozytywnego efektu zakończenia prac.

 

Komentarze  

 
+2 #1 Zolmar 2012-09-02 10:22
Okazuje się, że (niestety) długo naprawa nie wytrzymała. Już słychać lekkie stuki kratki po przejazdach. Wkrótce zapewne wróci do normy".
 

Aby umieścić komentarz należy się najpierw zarejestrować.

joomla template