Strona główna Samorząd Mieszkańców Sprawy bieżące Prace na ostatnim odcinku ul. Żelaznej

Prace na ostatnim odcinku ul. Żelaznej

Rozpoczęły się prace na ostatnim nie utwardzonym odcinku ul. Żelaznej. Krótki odcinek drogi, od ostatniej zabudowanej posesji, zyska utwardzoną nawierzchnię z kostki brukowej. Fragment tej ulicy w ostatnich latach był kilkakrotnie przekopywany: kanalizacja sanitarna, woda, podłączenie nowego osiedla do kolektora, kanalizacja burzowa, wymiana słupów elektrycznych. W związku z wykonaniem wszystkich już robót ziemnych UM w Zawierciu, w tym roku,  zaprojektował i wykona utwardzenie ulicy, co zapewne ucieszy mieszkańców domów jednorodzinnych i właścicieli nie zabudowanych jeszcze posesji. Jest to kolejny etap utwardzania ulic szutrowych, ze szlaki, piasku w dzielnicy Kromołów. Dróg, które nigdy nie miały nawierzchni asfaltowej, brukowej od początku powstania i wybudowania przy tych ulicach domów jednorodzinnych. W chwili obecnej projektowana jest ul. Nad Wartą, Smuga. Ulice, które w ogóle nie mają części utwardzonych a przy których mieści się ponad 30 zamieszkałych posesji. Zostają jeszcze ulice: Kredytowa i Prosta oraz małe odcinki 100÷150m ulic, które rozbudowały się dalej. Podobnie jak ul. Żelazna. Są to końcowe fragmenty ulic: gen. Bema, Firlejów, bocznej od ul. Niemcewicza, Zbożowej, Filomatów. Ulice te będą w kolejnych latach zgłaszane do UM w Zawierciu, do ujęcia ich w planach budżetowych miasta, w ramach dostępnych środków finansowych przeznaczonych na inwestycje drogowe przez Miasto Zawiercie na poszczególnych dzielnicach i sołectwach. 

 

Komentarze  

 
0 #16 Klara 2018-02-28 09:52
Dobry, rzeczowy, konkretny, bez przysłowiowego lania wody.
Nie cierpię artykułów które nic nie wnoszą i są pisane
chyba dla samego pisania. Tutaj mamy ewidentne przeciwieństwo tego.

I to mnie niezmiernie cieszy. Pozdrawiam autora i czekam na więcej

My web blog; pisanie pracy inżynierskiej: http://www.oceniono.pl/index.php?strona=Edukacja&nrf=5
Cytować
 
 
0 #15 Shoshana 2018-02-03 17:11
Nie mogło być lepiej. Świetnie. Pozdrawiam

my web blog ... pisanie eseju: http://pisanie-pracymagisterskiej.pl/
Cytować
 
 
0 #14 MG 2017-11-30 12:38
Widocznie ZOLMAR ma pretensje do wszystkich i o wszystko - zapomina tylko o sobie i swojej "odpwiedzialnośc i" za swoje sprawy. I jak widać Kromołów to nie "czarna dziura"...
Cytować
 
 
0 #13 Administrator 2017-11-25 20:03
Cytuję Zolmar:
Według radnego indywidualni mieszkańcy są gorsi ale jako grupa lepsi (bo potencjalni wyborcy?). A przecież program przeciw wykluczeniu cyfrowemu finansowany z UE właśnie ten podział miał likwidować! Skoro mam sobie SAM załatwiać podłączenie światłowodowe (technicznie niewykonalne rozmawiałem z Orange w Warszawie i nie przewiduje) i SAM za wymianę kabli płacić to po co mi radny? Robi Pan apetyt z "programem wykluczenia" a wielu jest nadal wykluczonych. Wniosek. Centrum Kromołowa to nadal cywilizacyjna czarna dziura cyfrowa.

Widzę że światłowód już założony, szybko poszło. Czy podziękujesz za informację kto dostarcza tę usługę? Powinienieś jeszcze przeprosić Mariusza za stwierdzenie, że robi apetyt z "programem wykluczenia" w celach wyborczych oraz za to, że nazwałeś Kromołów cywilizacyjną czarną dziurą cyfrową.
Cytować
 
 
0 #12 Administrator 2017-09-30 19:53
Cytuję Zolmar:
(...) lepiej ogarnij technicznie i estetycznie ten portal bo jest strasznie toporny.

Skoro ten portal ci się nie podoba to nie korzystaj z niego. Ale z drugiej strony możesz zrobić nowa grafikę i templatkę do Joomli 3.x, wtedy na estetykę nie będziesz narzekał.
Cytuję Zolmar:
Wniosek. Centrum Kromołowa to nadal cywilizacyjna czarna dziura cyfrowa.

Jeśli uważasz że Kromołów to dziura, to wyprowadź się do swojego rodzinnego, bardziej cywilizowanego Myszkowa. Tam światłowodów pod dostatkiem, a umowę podpiszesz na miejscu.
Cytować
 
 
0 #11 MG 2017-09-29 15:04
Ale przynajmniej w Pana przypadku widzę, że nie jest moją winą, że Pan ze światłowodów nie korzysta. Ja za Pana umowy nie podpiszę. I trochę panu zazdroszczę, bo Pan jak wnioskuję z wpisów, ma w swoim zasięgu światłowody i może Pan mieć internet „z kabla”. Ja niestety nie mam takiej możliwości i nie mam internetu w domu od trzech miesięcy. Radiówka nie łapie. LTE ma słaby zasięg. Korzystam tylko z telefonu na razie…
Do zobaczenia na spotkaniu.
Cytować
 
 
0 #10 MG 2017-09-29 15:03
- czytając kolejny wpis o światłowodach, to Pan sobie sam zadał pytania i sam sobie na nie odpowiedział. A jak Pan rozumie cytat, to już Pana interpretacja. Ja czytam to wprost. Nie wiem co z tym wspólnego mają wybory, ale jak słusznie zauważył Administrator światłowody są w Kromołowie. Były prowadzone od Łośnic i Wydry Zielonej. A gdyby „wybory” były wyznacznikiem ich „kładzenia”, to na os. Piaski i Mrowiska powinny być już dawno. A ich jeszcze nie ma. Mają dopiero się pojawić. Więc chyba „wyborczo” nie jest to najlepsze… Ale dla mnie „wybory” to nie „priorytet”. Zostałem wybrany prawie trzy lata temu przez społeczeństwo i staram się jak najlepiej pracować na rzecz dzielnicy. I to Państwo dokonacie oceny tej pracy w kolejnych wyborach. Jeżeli w nich wezmę udział. Dzisiaj jestem radnym – jutro być nie muszę. Bo jak widzę, mają rację Ci co mówią, co byś nie zrobił to i tak będzie źle…
Cytować
 
 
0 #9 MG 2017-09-29 15:01
Jest to opisane w „Sprawozdaniu o przebiegu wykonania budżetu miasta Zawiercie wraz z informacją o przebiegu wykonania planów finansowych instytucji kultury za rok 2014.” W roku 2015 ważną inwestycją była budowa ul. Darniowej i podstawą było zabezpieczenie środków na tą inwestycję. Temat dobudowy tych trzech odcinków na ul. Żniwnej nie jest zamknięty. Wręcz przeciwnie. I myślę, że nie będzie trzeba czekać 30 lat. Po prostu róbmy swoje i do przodu… i zapewniam, że jeżeli będzie do wyboru któryś z odcinków do zrobienia i będę miał "w tym jakiś udział", to w pierwszej kolejności na pewno nie będzie to odnoga przy której mieszkam z Rodziną.
P.S. ja mieszkałem przy drodze asfaltowej 30 lat (asfalt był do samego domu) a teraz mieszkamy przy drodze piaszczystej i nie jest źle… ale to jest tylko moje prywatne zdanie i opinia. Wiem, że oczekiwania społeczne są inne.
Cytować
 
 
0 #8 MG 2017-09-29 14:59
Widzę, że dyskusja się toczy dalej. Więc proponuję Państwu spotkanie i zapraszam na przyjście do Pałacyku nad Wartą w czw – 5.10.2017r. na godz. 17.00. Myślę, że wtedy, jak będą jeszcze pytania, wszystko zostanie wyjaśnione. Lepiej chyba porozmawiać „na żywo” niż poprzez sieć. Ale gdyby Państwo byli zajęci i nie mogli przyjść, odpowiadam na wpisy:
- ul. Żniwna i Zbożowa były ulicami bardzo drogimi do wykonania, więc założenie było takie, że podstawą jest wykonanie głównych odcinków – całych (na ul. Zbożowej, na jej końcu nie było zgody jednych z właścicieli posesji i została droga zakończona w miejscu obecnym). Dodatkowe trzy odnogi na ul. Żniwnej miały być zrobione po ewentualnych oszczędnościach z przetargu. I takie oszczędności powstały. I pracownicy UM w Zawierciu zlecili opracowanie dokumentacji (projekt + geodezja), ale firma której to zlecono, nie wywiązała się tego zlecenia. Zerwano umowę i naliczono kary umowne.
Cytować
 
 
+1 #7 Zolmar 2017-09-28 21:33
Cytuję Administrator:
Gdybyś wychodził z domu, a nie internetyzował się 24 godziny na dobę to byś wiedział.

Zamiast podglądać moje życie prywatne lepiej ogarnij technicznie i estetycznie ten portal bo jest strasznie toporny.
Cytować
 

Dodaj komentarz

1. Redakcja portalu kromolow.com.pl umożliwia swoim użytkownikom umieszczanie komentarzy do informacji i materiałów publikowanych na stronach portalu. Umieszczanie komentarzy jest możliwe po zalogowaniu.
2. Użytkownicy portalu kromolow.com.pl umieszczają swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja portalu kromolow.com.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zamieszczane przez użytkowników portalu treści komentarzy do publikowanych w nim informacji i materiałów.
3. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników portalu komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu kromolow.com.pl o treści:
- sprzecznych z prawem lub zasadami współżycia społecznego,
- nie mającej merytorycznego związku z informacją lub materiałem, którego dotyczy komentarz,
- naruszających prawa osób trzecich,
- wulgarnej lub obscenicznej,
- stanowiącej przekaz reklamowy,
- innych treści mających negatywny wpływ na techniczne funkcjonowanie portalu.
4. Redakcja portalu kromolow.com.pl zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w pkt. 3 niniejszego Regulaminu, a także treści które zawierają uwagi skierowane do Redakcji portalu. Wszelkie tego typu uwagi należy kierować na adres e-mail: redakcja@kromolow.com.pl
5. Redakcja portalu kromolow.com.pl zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów komentarzy.
6. Wszelkie uwagi dotyczące treści wpisanych komentarzy należy kierować naadres e-mail redakcja@kromolow.com.pl
7. Regulamin niniejszy obowiązuje od momentu jego opublikowania. Redakcja portalu kromolow.com.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na tej stronie.


Kod antysapmowy
Odśwież

joomla template